Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИКОМПОНЕНТНА МОДЕЛЬ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АГЕНТІВ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ

ТРИКОМПОНЕНТНА МОДЕЛЬ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АГЕНТІВ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ

Назва:
ТРИКОМПОНЕНТНА МОДЕЛЬ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АГЕНТІВ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Гребінник Василь Анатолійович
УДК 004.82:004.89
ТРИКОМПОНЕНТНА МОДЕЛЬ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АГЕНТІВ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор Дюбко Геннадій Федорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри ПЗЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія Валеріївна, Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія", проректор з наукової роботи, професор кафедри інформаційних технологій та документознавства, м. Харків;
- кандидат технічних наук, Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютеризованих систем, м. Харків.
Провідна установа
Донецький державний інститут штучного інтелекту НАН України, відділ фундаментальних проблем розпізнавання мовних образів.
Захист відбудеться 19.03.2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп. Леніна, 14; т. 433-053.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 18.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток засобів обчислювальної техніки відбувається у багатьох напрямках, які розширюють сферу застосування ЕОМ та підвищують ефективність їх застосування. Інформація у всьому світі стає стратегічно важливим ресурсом. Можливість швидкої та ефективної її обробки для прийняття вірних рішень у всіх сферах діяльності людини визначатиме інформаційно розвинені держави, які матимуть найбільші суспільні, культурні, економічні та соціальні успіхи. Тому в Україні прийнята Національна Програма інформатизації, згідно з якою необхідно створити умови для забезпечення суб’єктів інформаційних відношень можливостями якісної обробки отриманої інформації.
Одним з найбільш пріоритетних напрямків розвитку комп’ютерних технологій у кінці 90-х років є створення інтелектуальних програм. Окрім філософських аспектів створення штучного інтелекту, існують і практичні причини створення комп’ютерних систем, що мають деякий “інтелект”: простота тиражування створених баз знань, зниження вимог до кваліфікації кінцевих користувачів, розширення кола завдань, які можуть бути вирішені ЕОМ. Одним з перших класів інтелектуальних програм, які знайшли широке практичне використання у виробничій сфері, були експертні системи (ЕС).
Подальший розвиток інформаційних мереж, в першу чергу мережі Internet, призвів до створення наступного покоління інтелектуальних програм – інтелектуальних агентів (ІА), здатних не тільки робити логічні висновки та приймати рішення у деякій вузькій області, але й здійснювати мережні комунікації в інформаційному середовищі з подібними собі програмами і виконувати деякі дії на основі прийнятих рішень.
Однією з головних складових частин інтелектуального програмного забезпечення є бази знань, що містять інформацію для виконання міркувань на основі виведення. Основною вимогою до моделі подання знань є можливість адекватного подання тих знань, з якими працює інтелектуальна система. На теперішній час більшість розроблювачів таких систем використовують принцип уніфікації знань – усі знання, що використовуються в процесі виведення, представлені в однаковій формі, наприклад, предикатами, фреймами, семантичними мережами. Це дозволяє спростити розробку механізму виведення, однак накладає обмеження на широту та зручність подання використовуваних знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРИКОМПОНЕНТНА МОДЕЛЬ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АГЕНТІВ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок