Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> система для діагностики захворювань зорового аналізатора

система для діагностики захворювань зорового аналізатора

Назва:
система для діагностики захворювань зорового аналізатора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,73 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Зорова системи людини займає провідне місце серед інших сенсорних си
стем людини, забезпечуючи сприймання біля 80% ынформацыъ з навколишнього
середовища


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мацюк Олександр Васильович
УДК 681.518.3+617.7-07
система для діагностики захворювань
зорового аналізатора
05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Тернопільському державному технічному університеті
Імені Івана Пулюя, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Марченко Борис Григорович,
Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Іщенко Сергій Олександрович
Національний авіаційний університет,
професор кафедри,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Федорів Роман Федорович
Фізико-механічний інститут імені Карпенка
НАН України
Провідна установа | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра автоматизації експериментальних досліджень, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “14“ червня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою 03058, м.Київ-58, пр.Космонавта Комарова,1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою 03058, м.Київ-58, пр.Космонавта Комарова,1.
Автореферат розісланий “11“ травня 2001 р
Вчений серетар
спеціалізованої вченої ради Гузій М.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основою діагностики захворювань зорового аналізатора є комплексне дослідження на ранніх стадіях патології з використанням найновіших лікарських методик, сучасного діагностичного обладнання з метою достовірного прогнозу та своєчасного лікування.
Незважаючи на досить велику кількість методів обстеження, діагностики, лікування зорової системи, питання встановлення точного діагнозу захворювання залишається актуальним. Серед відомих методів діагностики особливу увагу в останній час привертає метод викликаних потенціалів. Його суть полягає в встановленні діагнозу захворювання шляхом аналізу електроретинограм (ЕРГ), кожна з яких являє собою відгук сітківки ока на подразнення у вигляді короткочасного імпульсу світла певної інтенсивності, тривалості і довжини хвилі.
В практиці медичних досліджень ока основною і актуальною є проблема забезпечення відбору та відповідна статистична обробка біомедичної інформації, розпізнавання та оцінювання інформативних діагностичних параметрів, які дозволили б проводити реєстрацію змін в організмі людини. Використання комп’ютерної техніки дало можливість систематизувати існуючі статистичні дані, але до сьогоднішнього дня питання ранньої діагностики та лікування до кінця не вирішені. Залишаються не вирішеними ряд проблем вимірювання та автоматизованого аналізу досліджуваних сигналів (електроретинограм). Вирішенню окремих з цих питань присвячена дисертаційна робота.
Закордонні зразки медичної радіоелектронної апаратури – системи NEUROPTA (Medelec, Англія), AMPLAID MK-15 (Італія), BASIS EPM (ОТЕ BIOMEDICA, Італія) та інші аналоги, які використовуються в Україні, не дозволяють проводити повне дослідження зорової системи, автоматизувати аналіз електрофізіологічних сигналів. Високу вартість перерахованих діагностичних систем, необхідність сервісного обслуговування робить їх недоступними для українських медичних закладів.
Тому є необхідність в розробці, виробництві і впровадженні в медичну практику діагностичних інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) вітчизняного виробництва для оцінювання функціонального стану та контролю реакції зорового аналізатора, які оперативно аналізуватимуть характер відгуків на подразнення сітківки світлом різної інтенсивності, частоти повторень, довжини хвилі, а також зберігатимуть необхідну інформацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: система для діагностики захворювань зорового аналізатора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок