Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРАВОМ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

ПРИНЦИП НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРАВОМ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

Назва:
ПРИНЦИП НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРАВОМ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Хміль Микола Миколайович
УДК 34.023
ПРИНЦИП НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРАВОМ
(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АпрН України,
ЯРМИШ Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ, ректор.
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
ОБОРОТОВ Юрій Миколайович, Одеська національна юридична академія; завідуючий кафедрою теорії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент
ФАНДАЛЮК Олександр Васильович, Кіровоградський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, перший проректор з навчальної та методичної роботи
Провідна установа: Львівський юридичний інститут, кафедра теорії та історії держави і права, Міністерство внутрішніх справ України, м. Львів.
Захист відбудеться “12” квітня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “12” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Принцип самостійного і безперешкодного здійснення суб'єктивних прав є одним із базових у праві. Саме він лежить в основі існування правової держави та наповнює гуманістичним змістом правовий режим взаємовідносин людини і держави, здійснюваний за принципом: "дозволене усе, що не заборонено законом". У той же час, міра свободи, що закладена у суб'єктивному праві не абсолютна, вона має певні межі, вихід за які приводить особу до зловживання правом.
Зловживання правом завжди зовні виглядає як дія особи, що здійснюється в межах належного цій особі права. Поки не буде доведена об’єктивно існуюча спрямованість дій особи на заподіяння шкоди іншим особам вона залишається некараною, оскільки на практиці дуже складно встановити намір особи використанням свого права заподіяти шкоду іншій особі.
Актуальність дослідження обумовлюється необхідністю запобігання соціальному злу, яким є зловживання правом, що руйнує засади, на яких базуються фундаментальні цінності громадянського суспільства. В результаті знижується рівень правосвідомості громадянина, розвивається нігілістичне ставлення до права, зростає число правопорушень.
Актуалізує теоретико-правові аспекти поставленої проблеми й те, що у чинному законодавстві України, яке містить норми про заборону зловживання правом, взагалі не наведено дефініції поняття “зловживання правом”. У той же час у багатьох нормативно-правових актах сформульовані переліки діянь, які на думку вітчизняного законодавця є зловживанням правом. Можна констатувати, що поняття та форми зловживання правом в Україні (у переважній більшості випадків) залишаються оціночними поняттями, а відсутність у законодавстві легального визначення “зловживання правом” спричиняє небажання судових органів виносити рішення, які прямо пов'язані з застосуванням цього інституту. Саме дослідження сутності принципу неприпустимості зловживання правом може дати імпульс для законодавчої конкретизації поняття “зловживання правом” та його практичного впровадження під час здійснення правосуддя.
Актуальність дослідження визначається і тим фактом, що у законодавстві багатьох країн світу теза про неприпустимість зловживання правом знайшла своє формальне закріплення як один з принципів права. У законодавстві Німеччини, Італії, Мексики, Іспанії, Угорщини, Російської Федерації, окремих штатів США існують норми, що встановлюють неприпустимість зловживання правом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИП НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРАВОМ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок