Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО-ПРОЗАЇКА

ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО-ПРОЗАЇКА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО-ПРОЗАЇКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,21 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СОХАНЬ ГАЛИНА СТЕПАНІВНА
УДК 821. 161. 2. Коцюбинський + 82. 09.
ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО-ПРОЗАЇКА
10. 01. 01. – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Піхманець Роман Володимирович –
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, доцент кафедри
української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисюк Іван Овксентійович –
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
української літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Химин Олександра Федорівна –
Дрогобицький державний
педагогічний університет імені Івана
Франка, доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000 м. Львів, вул. Університетська,1).
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 22 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.І. Гарасим
кандидат філологічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Корінну відмінність “нової” української прози зламу століть (кінця ХІХ – поч. ХХ ст.) від попередньої літературної традиції Іван Франко пов’язував зі способом трактування художнього матеріалу. З цього випливає, що головну увагу дослідники повинні б приділяти вивченню її художніх особливостей. Та, на жаль, вони не завжди дотримувалися настанов авторитетного вченого і письменника. Сказане однаково стосується і творчості Михайла Коцюбинського, хоча відразу з появою перших його літературних зразків було звернуто увагу і на її художню майстерність. Уже в першій третині ХХ ст. Сергій Єфремов, Микола Євшан, Микола Зеров, Андрій Музичка та ін., комплексно досліджуючи еволюцію літературної манери Михайла Коцюбинського, зокрема засвоєння ним здобутків імпресіоністичної техніки письма, неминуче торкались і питань внутрішньої організації його художніх структур.
Натомість у радянські часи творчість Михайла Коцюбинського трактувалася здебільшого з погляду змістових характеристик. При цьому мовчазно ігнорувалось його “мистецтво форми”, як і певні модерні шукання та “симпатії” до імпресіонізму. Лише деякі літературознавці вивчали аспекти поетики Михайла Коцюбинського. Скажімо, Михайлина Коцюбинська1 намагалася виявити специфіку художнього слова прозаїка на рівні тропіки, акцентуючи на її змісті та способі вираження, а також на характері цих тропів як елементів наративних структур Михайла Коцюбинського та їх місці в еволюційному контексті української літератури зламу століть. Багато уваги засобам вираження й шляхам досягнення естетичного ефекту в творах письменника приділяв у своїх працях Іван Денисюк2. Спочатку в співавторстві з іншим автором він досліджує тенденції до мистецького синкретизму в художній прозі кінця ХІХ – поч. ХХ ст., доводить, що в Михайла Коцюбинського домінує оригінальне світовідчуття з яскравими барвами та різноманітними світлотінями. Пізніше побачила світ монографія цього вченого3, в якій ґрунтовно і всебічно розглянута жанрова природа новелістичних шедеврів Михайла Коцюбинського у контексті української прози кінця ХІХ – поч. ХХ ст. Дослідниця з діаспори Олександра Черненко1Коцюбинська М. Образне слово в літературному творі. – К.: Вид-во АН УРСР, 1960.– 187 с.
2Денисюк І., Лужецький З. Барви і звуки слова // У вінок Михайлу Коцюбинському: Збірник статей і повідомлень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО-ПРОЗАЇКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок