Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ мЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ діяльності

ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ мЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ діяльності

Назва:
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ мЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
Інститут регіональних досліджень
САВЧУК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 336.221.24 : 336.563 : 330.15 : 338.2 : 502.3
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ мЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ діяльності
Спеціальність – 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівській державній фінансовій академії Міністерства фінансів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Римар Микола Васильович,
Львівська державна фінансова академія,
завідувач кафедри податків, бюджету
та казначейської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Вишневський Валентин Павлович,
Інститут економіки промисловості НАН України,
завідувач відділу фінансово-економічних проблем
використання виробничого потенціалу

кандидат економічних наук, доцент
максимів Людмила Іванівна,
Національний лісотехнічний університет України,
директор інституту екологічної економіки
Провідна установа: Тернопільський державний економічний університет, кафедра фінансів,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться „25” листопада 2005р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.154.02 по захисту кандидатських дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий „24” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Сторонянська І.З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Довкілля України зазнає найбільших негативних змін під впливом швидкого росту промислового виробництва та інтенсифікації сільського господарства. Абсолютно невідповідним при цьому є рівень фінансового відшкодування за нанесену шкоду як природі, так і суспільству, що впливає на забезпечення сталого розвитку в нашій країні. Серед основних причин такого стану – фінансові проблеми оптимізації рівня екологізації виробничої діяльності в умовах досягнення головних критеріїв підприємництва. Очевидно, що недоцільно відходити від них і в процесі екологізації виробничої діяльності, адже беззбитковість виробництва повинна залишатися мінімально-достатньою умовою господарювання, а максимізація фінансових результатів - оптимальною метою такої діяльності.
Проте, досягнення таких результатів здебільшого за рахунок природи є не допустимо, оскільки порушення рівноваги функціонування екосистем приведе в недалекій перспективі до таких фінансових втрат, які поглинуть фінансові здобутки минулого як окремих підприємств, так і держави. Крім цього, недотримання екологічних вимог в процесі виробництва ВВП України закриє для вітчизняних товаровиробників доступ до привабливих зовнішніх ринків, та відстрочить на невизначену перспективу вступ України в різноманітні світові та європейські організації, спілки, союзи тощо. Це означає, що настав час ставити в один ряд з критеріями кінцевих фінансових результатів господарювання і критерії екологічності виробництва. За цих умов актуальною стає проблема створення та використання фондів фінансових ресурсів екологічного призначення, що передбачає потребу створення ефективних фінансових механізмів екологізації виробничої діяльності.
Вагомий внесок у розвиток теоретичних та прикладних засад розв’язання фінансово-економічних проблем екологізації виробничої діяльності зробили вітчизняні вчені В. Базилевич, Л. Баластрик, О.Балацький, О. Веклич, В. Вишневський, С. Дорогунцов, О. Кашенко, Л. Максимів, Е. Мішенін, В. Опарін, В. Паламарчук, М. Римар, Ю. Стадницький, Ю. Туниця, В. Трегобчук, А. Федорищева, С. Христенко та інші.
Однак, постійна зміна ринкових умов вимагає нових досліджень у цьому напрямку, тим паче, що ефективних механізмів регулювання чи взаємного стимулювання фінансово-економічної та природоохоронної діяльності підприємств дуже мало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ мЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок