Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАПЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

ЗАПЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

Назва:
ЗАПЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄФРЕМОВ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 38.24+658.152
ЗАПЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ
ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ
Спеціальність 08.06.02- Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті Міністерства
освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Бузько Ірина Романівна,
Східноукраїнський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідуюча кафедрою міжнародної економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович, Президія НАН України, радник (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Краснова Вікторія Володимирівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідуюча кафедрою (м. Донецьк).
Провідна установа – Харківський національний університет ім В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра (м. Харків).
Захист відбудеться 28 листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок сучасних трансформаційних процесів в Україні формуються умови для подальших економічних перетворень, в яких важливу роль відіграє розвиток регіональної економіки.
Значна роль у регіональній економіці належить регіональним виробничим системам (РВС), стійкість яких не тільки забезпечує економічний розвиток регіону, але й значною мірою впливає на соціальне становище. Тому забезпечення стійкості РВС є необхідною умовою подальшого підвищення ефективності регіональної економіки.
До теперішнього часу питанням забезпечення стійкості РВС як у теоретичному, так і практичному аспектах приділяється недостатня увага. Тому необхідна розробка нових напрямків комплексного забезпечення стійкості РВС. На рішення саме цієї задачі і спрямовані дослідження дисертаційної роботи, що визначило її актуальність і значущість для подальшого розвитку процесу забезпечення стійкості виробничих систем в регіоні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до тематики науково-дослідних робіт Луганської облдержадміністрації, а також держбюджетних науково-дослідних робіт Східноукраїнського національного університету. При підготовці "Программы социально-экономического развития Луганской области на 1999 – 2010 годы" використано розроблені автором методичні основи прогнозування розвитку великих підприємств регіону. При виконанні теми ГН–35-98 "Дослідження та формування теоретичних основ забезпечення стійкості великомасштабних економічних систем" (номер державної реєстрації 198 U 002864) на кафедрі міжнародної економіки Східноукраїнського національного університету за участю здобувача досліджена стійкість ряду регіональних виробничих систем.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є формування і реалізація принципових підходів до підвищення ефективності діяльності РВС на основі комплексної розробки теоретичних, методичних і практичних питань забезпечення їхньої стійкості в умовах ринкових відносин.
Для досягнення поставленої мети були вирішені такі задачі:
досліджено особливості розвитку регіональної економіки й надано характеристику діяльності РВС з погляду можливостей їхнього впливу на ефективність економіки регіону;
обгрунтовано необхідність забезпечення стійкої діяльності РВС в системі ринкових відносин;
виявлено та систематизовано функції, які повинні виконувати РВС, а також показано підходи до оцінки ступеня виконання функцій виробничої системи за допомогою індикаторного методу;
проведено аналіз ефективності практичного використання підходів до оцінки стійкості РВС і впроваджено методики, розроблені на основі теоретичних досліджень;
сформовано концепцію реалізації прогнозно-аналітичної функції маркетингу в РВС;
розроблено методичні рекомендації по підвищенню стійкості виробничих систем на основі удосконалення механізму управлінського супроводження діяльності РВС і забезпечення їх ризикостійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАПЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок