Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини

визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини

Назва:
визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,73 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах зах
исту населення від наслідків Чорнобильскої катастрофи


АКАДЕМІЯ цивільного захисту УКРАЇНИ
Тригуб володимир віталійович
УДК 614.842
визначення пожежонебезпечного температурного
режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини
Спеціальність 21.06.02 – Пожежна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Академії цивільного захисту України
Науковий керівник – | доктор фізико-математичних наук, професор
Ольшанский Василь Павлович,
професор кафедри прикладної механіки
Академії цивільного захисту України
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Пашковський Петро Семенович
перший заступник директора з наукової роботи
Науково-дослідного інституту гірничо-рятувальної справи Міністерства палива та енергетики України (м. Донецьк)–
кандидат технічних наук, доцент
Стельмах Олег Адамович,
заступник начальника кафедри
пожежної профілактики в населених пунктах
Академії цивільного захисту України (м. Харків)
Провідна установа – | Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури Міністерства освіти і
науки України (м. Харків)
Захист відбудеться 16.02.2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.707.01 при Академії цивільного захисту України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії цивільного захисту України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
Автореферат розісланий 14.01.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривцова В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення урожаїв рослинної сировини неминуче приводить до збільшення об’ємів та термінів її зберігання. Рослинна сировина є дисперсним продуктом, у насипу якого часто виникають теплові процеси самонагрівання. Причиною їх є порушення технологічних норм зберігання сировини, а наслідком є прискорене псування продукції і можливе її загоряння. При цьому внаслідок великої маси сировини, пожежа може досягати величезних розмірів, заподіяти значний матеріальний і соціальний збиток, а його ліквідація пов’язана з великими труднощами.
Особливістю розвитку осередку самонагрівання у сховищах силосного типу є те, що він ізольований шаром рослинної сировини, яка має низьку теплопровідність і високу сорбційну здатність. В умовах підвищеної вологості і температури, засміченості, масляничності починаються процеси самонагрівання, які розвиваються повільно, але приводять до збільшення швидкості екзотермічних реакцій окислювання і бродіння продукту. Виділена в якій-небудь частині дисперсного насипу теплота локалізується в ній теплоізоляційним шаром рослинної сировини. Це підсилює процес самонагрівання, який може перейти в самозаймання. З погляду профілактики пожежі найбільш важливим є процес самонагрівання, оскільки він є досить тривалим і передує самозайманню.
Існуючі на даний час на підприємствах агропромислового комплексу системи температурного контролю дозволяють одержувати дані про термічний стан насипу рослинної сировини, однак не дозволяють прогнозувати ріст температури в часі для конкретного осередку самонагрівання.
Унаслідок цього актуальною є задача вдосконалення систем температурного контролю насипу рослинної сировини та прогнозування динаміки температурного стану шляхом створення методів ідентифікації геометричних і теплофізичних параметрів осередків.
Потрібні методи, які дозволять визначати параметри осередку (розміри, питому потужність тепловиділення, координати центра осередку), а також спрогнозувати час досягнення пожежонебезпечних температур у насипу, що важливо для ліквідації самонагрівання на ранній стадії його розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проводилось у рамках науково-дослідної роботи “Дослідження температурних полів гніздового самозігрівання рослинної сировини” (державний реєстраційний № 0102U001355) та “Дослідження температурних полів рослинної сировини у силосах елеваторів” (згідно договору № 44 от 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок