Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОВІДНОВЛЕННЯ МІДІ, ЦИНКУ, НІКЕЛЮ ТА ХРОМУ НА БІПОЛЯРНОМУ ЕЛЕКТРОДІ

ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОВІДНОВЛЕННЯ МІДІ, ЦИНКУ, НІКЕЛЮ ТА ХРОМУ НА БІПОЛЯРНОМУ ЕЛЕКТРОДІ

Назва:
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОВІДНОВЛЕННЯ МІДІ, ЦИНКУ, НІКЕЛЮ ТА ХРОМУ НА БІПОЛЯРНОМУ ЕЛЕКТРОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,40 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Четвертий розділ присвячений дослідженню розподілу потенціалу вздо
вж моно - та біполярного електродів


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ВЛАСЕНКО НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 541.135.5+541.138.3
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОВІДНОВЛЕННЯ МІДІ, ЦИНКУ, НІКЕЛЮ ТА ХРОМУ НА БІПОЛЯРНОМУ ЕЛЕКТРОДІ
02.00.05-електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукописРобота виконана в Інституті загальної та неорганічної хіміїім. В. І. Вернадського Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, Іванова Наталія Дмитрівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського Національної академії наук України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Кублановський Валерій Семенович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України, завідувач відділудоктор хімічних наук, Вязовікіна Надія Василівна,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М.Францевича Національної академії наук
України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет
Міністерства освіти та науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться " 22 " січня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, проспект академіка Палладіна, 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, адреса: 03680, Київ-142, проспект академіка Палладіна, 32/34, конференц-зал.
Автореферат розісланий " 12 " грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Яремчук Г. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальними проблемами гальванотехніки – однієї з провідних галузей електрохімії, протягом тривалого часу залишаються:
- інтенсифікація електродних процесів;
- розробка електролітів з низькою концентрацією іонів металів для нанесення покриттів;
-
вилучення металів з промивних вод.
Електроосадження металів з низькоконцентрованих електролітів вирішує низку важливих задач, зокрема, техно-економічну (за рахунок повернення металів у виробництво) та екологічну, що привертає особливу увагу.
Вирішення цих питань можливо при застосуванні різних електродних пристроїв та систем. Збільшення швидкості електродних процесів, як правило, пов’язано з підвищенням густини струму, а це, в свою чергу, призводить до нерівномірності розподілу потенціалу на електроді. Внаслідок цього погіршується рівномірність розподілу покриттів на поверхні електроду, зростають енергетичні витрати на електрохімічний процес відновлення металів.
Застосування біполярного електроду може суттєво поліпшити розподіл потенціалу при осадженні металу, завдяки чому з’являється можливість отримання високоякісних покриттів.
В літературі запропоновано багато шляхів реалізації різних типів біполярного електроду в електрохімічних пристроях, зокрема, щодо його застосування при обробці стрічки, листового матеріалу, дроту, тощо. Для низькоконцентрованих електролітів біполярний електрод не застосовувався. Проте, він дає можливість отримання компактних осадів з електролітів з малою концентрацією іонів металу, що неможливо в таких умовах в електролізері з монополярним електродом, дозволяє вирішувати деякі проблеми регенерації електролітів та очистки промивних вод від важких металів. У зв’язку з цим постановка досліджень є актуальною і своєчасною.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до держбюджетних науково-дослідних робіт: ''Нетрадиційні електрохімічні системи та електродні процеси в хімічних джерелах струму'', № держ. реєстрації 0196U009444 (1996-1998 рр.); ''Механізм електро- і фотопереносу заряду на інтеркаліруємих і наноструктурних матеріалах енергоперетворюючих систем на основі напівпровідникових сполучень типу АIIIBV, оксидів вольфраму, молібдену, ніобію і літій-ванадієвих бронз'' (218 Е), № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОВІДНОВЛЕННЯ МІДІ, ЦИНКУ, НІКЕЛЮ ТА ХРОМУ НА БІПОЛЯРНОМУ ЕЛЕКТРОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок