Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНО-СМИСЛОВА ДЕТЕРМІНАЦІЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

ЦІННІСНО-СМИСЛОВА ДЕТЕРМІНАЦІЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

Назва:
ЦІННІСНО-СМИСЛОВА ДЕТЕРМІНАЦІЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.п.дРАГОМАНОВА
Семененко Людмила Миколаївна
УДК: 378.11
ЦІННІСНО-СМИСЛОВА ДЕТЕРМІНАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
09.00.10 - філософія освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології, управління та євроінтеграції Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, перший проректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Скотна Надія Володимирівна,
Дрогобицький педагогічний
університет ім. Івана Франка,
декан соціально-гуманітарного факультету
кандидат філософських наук
Гальпєріна Вікторія Олегівна,
Секретаріат Урядового уповноваженого
у справах Європейського суду
з прав людини Міністерства юстиції України,
головний спеціаліст
Провідна установа: Інститут вищої освіти АПН України,
відділ соціальних проблем вищої освіти та виховання
студентської молоді, м. Київ
Захист відбудеться 6червня 2007 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розісланий “_3___” ___травня___________ 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ……………..Б.К.Матюшко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає у визнанні освіти як головного імперативу розвитку інформаційного суспільства, що часується з Майбутнього, а модернізацію управління навчальним закладом – як неодмінну практичну складову системного забезпечення подальшого нарощування якості й індивідуалізації навчально-виховного процесу. Переосмислення детермінації управління навчальним закладом викликає докорінна зміна на початку ХХІ століття ціннісно-смислової основи нашого буття, що з одного боку, пов’язана з оновленням соціального світу, а з іншого, – з трансформацією безпосередньо цінностей українського суспільства, прагненням його вступити у освітній простір Об’єднаної Європи. Актуальність даної проблеми зростає з посиленням ризику освітян стати об’єктом тотального маніпулювання.
Зокрема галузь управління соціальними процесами швидко оновлюється. По-перше, управління одночасно глобалізується і модифікується. На перший план виходять аспекти демократизації і лібералізації, що вплинуть на зміну технократизму й тоталітаризму; по-друге, ускладнюється структура цього явища, до якого входить багато взаємодіючих видів управління, що загострює необхідність створення галузевої і корпоративної систем управління; по-третє, управління в інформаційній фазі розвитку набуває дещо іншого змісту, оскільки на перший план виходять не технократичні й силові засоби управління, а ціннісно-смисловий інгредієнт, що веде до кардинального переструктурування мотивації поведінки людини й перегляду системи її стимулювання.
В Україні управління освітньою сферою не склалося як специфічна діяльність, що характеризується власними організаційними механізмами і процесами; слабо розвиненою є психологія управління; не з’явилися й кваліфіковані управлінці-менеджери освітніх систем; відсутня теоретико-методологічна модель макрорівня управління освітою, як цілісною структурою.
Отже, ціннісно-смислова детермінація управління навчальним закладом обов’язково має стати предметом спеціального аналізу дослідників освіти, оскільки це відповідає провідним тенденціям саморозгортання сучасних соціальних систем – навчальним закладам – і модернізації системи управління, а також специфіці становлення нової особистості, що вимушена навчатися і працювати в інформаційній цивілізації.
Ступінь наукової розробки проблеми ціннісно-смислової детермінації управління навчальним закладом визначити достатньо проблематично, оскільки, з одного боку, її у такій постановці вона ще ніким не вивчалася, а з другого – є чимало напрацювань, що ґрунтовно висвітлюють її окремі аспекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦІННІСНО-СМИСЛОВА ДЕТЕРМІНАЦІЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок