Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІТОЦЕНОТИЧНИЙ АНАЛІЗ ELYTRIGIA REPENS (L.) NEVSKI ТА ЙОГО АЛЕЛОПАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

ФІТОЦЕНОТИЧНИЙ АНАЛІЗ ELYTRIGIA REPENS (L.) NEVSKI ТА ЙОГО АЛЕЛОПАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
ФІТОЦЕНОТИЧНИЙ АНАЛІЗ ELYTRIGIA REPENS (L.) NEVSKI ТА ЙОГО АЛЕЛОПАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМ. М. М. ГРИШКА НАН УКРАЇНИ
ДІДИК Наталія Петрівна
УДК 581.9:581.524.1
ФІТОЦЕНОТИЧНИЙ АНАЛІЗ ELYTRIGIA REPENS (L.) NEVSKI ТА ЙОГО АЛЕЛОПАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі алелопатії Національного ботанічного саду
ім. М. М. Гришка НАН України
Науковий керівник кандидат біологічних наук
Грахов Володимир Павлович,
відділ алелопатії
Національний ботанічний сад
ім. М. М. Гришка НАН України
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Григора Іван Михайлович
Національний аграрний університет
професор кафедри ботаніки
кандидат біологічних наук
Мар`юшкіна Валентина Яківна
Національний ботанічний сад
ім. М. М. Гришка НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться " 16 " березня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої ради К. 26.215.01. для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України (01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1)
Автореферат розісланий " 10 " лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Горєлов О. М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Взаємовідносини між рослинами лежать в основі організації та динаміки фітоценозів. Тому ця проблема завжди привертала значну увагу дослідників. Останні роки дослідження фітоценотичних взаємовідносин набувають особливої актуальності. Це пов`язано, в першу чергу, зі зростанням потреб людства в розробці заходів охорони та раціональної експлуатації фітоценозів.
Важливим об`єктом таких досліджень є Elytrigia repens (L.) Nevski – широко поширений домінант та субдомінант лучних, степових та рудеральних фітоценозів, значущий для економіки України бур`ян, кормова та лікарська рослина.
Численні відомості про фітоценотичні взаємовідносини E. свідчать про його пригнічуючий вплив на інші види при сумісному зростанні. Ряд авторів пов`язував це з високою конкурентною здатністю цієї рослини [Любарский, 1969; Young, 1984, Ivani, 1986]. Проте експериментально показано, що виключення конкуренції за ресурси призводить до незначної компенсації росту пригнічених E.рослин [Aamisepp et al., 1962; Ohman, 1964;. Putnam et al., 1989]. З іншого боку, в роботах Zd.tvka [1955, 1961, 1964], Г. П. Богдан [1977, 1981], A.та ін. [1989], S.[1994] та інших дослідників встановлено високу алелопатичну активність екзометаболітів цієї рослини (фенольних кислот, флавоноїдів, летких терпенів) по відношенню до різних тест-об`єктів. Дослідженнями Г. П. Богдан [1977], І. С. Остапенко [1972], Л. В. Кукрем [1990] показано здатність деяких культурних видів алелопатично пригнічувати E.Однак відповідні експериментальні дані отримано в лабораторних експериментах, тому вони не розкривають фітоценотичного значення алелопатичних взаємовідносин цього виду. Внутрішньопопуляційні взаємовідносини E.практично не вивчалися. Це обумовлює необхідність всебічного аналізу фітоценотичних взаємовідносин E.та їх алелопатичної регуляції.
Зв`язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота виконувалася у відділі алелопатії Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України, як складова частина наукових тем “Еколого – алелопатичні основи функціонування степових рослинних угруповань і агроценозів” (№ 0197У001266) та “Алелопатично активні сполуки вищих рослин та мікроорганізмів: скринінг, ідентифікація та створення на їх основі природних фіторегуляторів” (№ 0198U000781) державної програми “Біологічні основи раціонального використовування, перетворення та охорони рослинного світу”, а також до теми "Рослинні алелопатично активні речовини, як авторегулятори: теоретичні та експериментальні підходи" програми сумісної підтримки українських вчених Міжнародним науковим фондом та урядом України (№ 21100).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІТОЦЕНОТИЧНИЙ АНАЛІЗ ELYTRIGIA REPENS (L.) NEVSKI ТА ЙОГО АЛЕЛОПАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок