Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОЧКОВІ ДЕФЕКТИ І ВЛАСТИВОСТІ ЛЕГОВАНИХ ПЛІВОК ТА КРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ СВИНЦЮ

ТОЧКОВІ ДЕФЕКТИ І ВЛАСТИВОСТІ ЛЕГОВАНИХ ПЛІВОК ТА КРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ СВИНЦЮ

Назва:
ТОЧКОВІ ДЕФЕКТИ І ВЛАСТИВОСТІ ЛЕГОВАНИХ ПЛІВОК ТА КРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ СВИНЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Гамарник Анна Михайлівна
УДК 539.216.2:621,315,592.
ТОЧКОВІ ДЕФЕКТИ І ВЛАСТИВОСТІ
ЛЕГОВАНИХ ПЛІВОК ТА КРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ СВИНЦЮ
01.04.18. – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики і хімії твердого тіла Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор хімічних наук, професор
Фреїк Дмитро Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника МОН України, директор Фізико-хімічного інституту, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Матвеєва Людмила Олександрівна,
Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, головний науковий співробітник відділу напівпровідникових гетеросистем, м. Київ.
доктор фізико-математичних наук, професор
Савчук Андрій Йосипович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, завідувач кафедри мікроелектронної фізики напівпровідників і наноструктур, м. Чернівці.
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2005р. о 1400год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.051.06 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України за адресою: 76000. м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57,ауд.211 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76000. м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57)
Автореферат розісланий 13 травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 20.051.06
д.т.н., професор Сіренко Г.О
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Халькогеніди свинцю, до яких відноситься і PbSe - перспективні матеріали для створення термоелектричних перетворювачів енергії, а також приладових структур, що функціонують в інфрачервоній області оптичного спектру. Детальне вивчення дефектів кристалічної будови, та їх впливу на фізичні властивості є необхідною умовою для створення більш ефективних матеріалів та оптимізації характеристик активних елементів опто- і мікроелектроніки.
Селенід свинцю кристалізується у структурі типу NaCl із складним іонно-ковалентно-металічним хімічним зв’язком і існує як з надлишком металу відносно стехіометричного складу, так і з надлишком халькогену, що обумовлює електронну чи діркову провідності відповідно. Легування сторонніми домішками є одним із основних технологічних прийомів для ціленапрямленого керування властивостями напівпровідників і отримання тонких плівок і кристалів з необхідними значеннями фізичних параметрів. До числа важливих домішок, які викликають особливий інтерес у дослідників і розробників напівпровідникових приладів різного функціонального призначення, відносяться елементи ІІІ- і V-ої груп Періодичної системи – вісмут і талій. Вивчення механізмів взаємодії сторонніх домішок і власних дефектів є дуже важливим і вкрай необхідним для подальшого прогресу у питанні прогнозованої модифікації властивостей напівпровідників АIVBVI.
Незважаючи на багаточисельні публікації із даних питань, ще й досі залишаються не з’ясованими механізми утворення і взаємодія домінуючих дефектів, не визначені константи рівноваги та ентальпії їх утворення.
Таким чином, розв’язання проблем, пов’язаних з встановленням моделей точкових дефектів у легованих тонких плівках і кристалів PbSe і розробкою фізико-хімічних та технологічних основ керування їх видом і концентрацією допоможе відкрити нові можливості ефективного використання матеріалу.
Зв’язок теми дисертації з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково–дослідних програм МОН України, що виконуються у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника – “Власні атомні дефекти у кристалах та тонких плівках сполук АIVBVI і їх роль у формуванні матеріалів для приладів ІЧ–техніки”(наказ №08–04–109 від 20.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТОЧКОВІ ДЕФЕКТИ І ВЛАСТИВОСТІ ЛЕГОВАНИХ ПЛІВОК ТА КРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ СВИНЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок