Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика аналізу геоекологічних ризиків (на прикладі Волинської області)

Методика аналізу геоекологічних ризиків (на прикладі Волинської області)

Назва:
Методика аналізу геоекологічних ризиків (на прикладі Волинської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка РЕЗНИКОВ
А Катерина Олександрівна УДК 911


Київський національний університет імені Тараса Шевченка
РЕЗНИКОВА Катерина Олександрівна
УДК 911.504.06.001.8(477.82)
Методика аналізу геоекологічних ризиків (на прикладі Волинської області)
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне
використання природних ресурсів
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної географії та геоекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Гродзинський Михайло Дмитрович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
фізичної географії та геоекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович
Вінницький педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри
фізичної географії
кандидат географічних наук, доцент
Елбакідзе Маріне Мухтарівна
Львівський національній університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
фізичної географії
Захист відбудеться 21 січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: ДСП – 680, м. Київ, просп. акад. Глушкова, 2, географічний факультет, ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 12 грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиріч проблема безпеки навколишнього природного середовища знаходиться у полі зору багатьох наук і особливо конструктивної географії. Забезпечення цієї безпеки залежить від своєчасного встановлення та прогнозування загроз природного й техногенного характеру та прийняття науково обґрунтованих заходів для їх попередження. Недопущення ризиків небажаних змін довкілля є однією з передумов реалізації концепції сталого розвитку. Це й визначає актуальність теми дисертаційного дослідження в загальнометодологічному аспекті. Її актуальність для конструктивної географії зумовлена тим, що досі у питаннях, пов’язаних із аналізом ризиків завданих довкіллю та його окремим компонентам, доводилося користуватися теоретичними положеннями та методами, розробленими для аналізу ризиків в інших науках – передусім в екології, радіаційній безпеці, медицині. При цьому територіальні закономірності та комплексний характер виникнення ризикованих ситуацій у взаємодії людини та природного середовища не знаходили належного врахування. Введення поняття геоекологічного ризику та розробка методів його комплексного аналізу має заповнити цю прогалину. Для території Волинської області актуальність теми дослідження зумовлена тим, що її ландшафти перебувають під ризиками різноманітних небажаних у природному та соціально-економічному відношеннях змін. Настання цих ризиків може значно погіршити екоситуацію в області та знизити її природно-ресурсний потенціал. Отже, ідентифікація та оцінювання геоекологічних ризиків, розробка заходів з їх попередження є актуальним конструктивно-географічним завданням для Волинської області.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Тема дисертаційного дослідження тісно пов’язана з науково-дослідними роботами кафедри фізичної географії та геоекології КНУ імені Тараса Шевченка, зокрема з держбюджетною темою „Регіональні геоекологічні проблеми України” (2001 – 2005, № державної реєстрації 0198U007826), а також з Міжнародним проектом Програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера” „Обґрунтування міжнародного біосферного резервату та регіональної екомережі Західного Полісся” (2006 – 2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Методика аналізу геоекологічних ризиків (на прикладі Волинської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок