Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОДОЛАННЯ ДИСГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ХАРАКТЕРУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОДОЛАННЯ ДИСГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ХАРАКТЕРУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОДОЛАННЯ ДИСГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ХАРАКТЕРУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова
Ерастова Лариса Євгенівна
УДК 371.044.2 + 371.398
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОДОЛАННЯ
ДИСГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ
ХАРАКТЕРУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суспільних наук Одеського ордена Леніна інституту Сухопутних військ, Міністерство оборони України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
Троц Анатолій Степанович
Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних військ, начальник
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, професор кафедри клінічної психології–
кандидат психологічних наук, доцент
Меліхова Ірина Олексіївна
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) ім. К. Д. Ушинського, доцент кафедри теорії та методики практичної психології
Провідна установа – Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 22 січня 2005 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 20 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Коробіцина М. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прогресивний розвиток України можливий лише за умови психічного та фізичного здоров’я її громадян. Тому особливого значення набуває вирішення проблем гармонійного розвитку молодого покоління. Виявлення основних причин дисгармонійного розвитку вже в молодшому шкільному віці і розвиток системи сприяння становленню цільного характеру особистості набуває вагомого значення. Це можливо реалізувати тільки в ситуації здійснення індивідуального підходу до кожної дитини як із боку викладачів, так і батьків, який необхідно засновувати на всебічному знанні особливостей особистості, і в першу чергу – особистісних її характеристик.
У психолого-педагогічній літературі неодноразово підкреслювалася роль сім’ї у формуванні особистості дитини, акцентувалась увага на тому, що сім’я є головною умовою її соціалізації. Але багато батьків не справляються з виконанням виховної функції, не спроможні виховати гармонічну та впевнену в собі особистість. Відродження традиційного укладу сім’ї, розвиток психологічної культури її членів дозволяє суспільству сприяти становленню здорової особистості.
Психолого-педагогічним аспектам роботи з дітьми молодшого шкільного віку приділяється значна увага (І. А. Василенко, О. М. Мильникова, О. Я. Митник, Є. Б. Насонова та ін.). На сторінках сучасної наукової літератури, присвяченої питанням виховання молодшого школяра, розкриваються психологічні аспекти роботи з дітьми з відхиленнями в поведінці – за наявності шкільної дезадаптації в учнів молодшого шкільного віку (Л. В. Дзюбко, Л. П. Пономаренко), подається характеристика дітей із соціальною та педагогічною занедбаністю (Р. В. Овчарова), показуються причини і форми проявлення соціальної дезадаптації (Н. Ю. Максимова, К. Л. Мілютіна), описуються характерологічні особливості молодших школярів із невротичним складом (О. І. Захаров, Х. Р. Копистянська).
У літературі пропонується досить велика кількість різних корекційних програм, розроблених для дітей і підлітків із певними порушеннями (І. В. Вачков, М. Ф. Віглсуорт, Т. П. Вісковатова, Ю. В. Касаткіна, Н. В. Клюєва, Н. Ю. Максимова, К. Л. Мілютіна, Л. П. Пономаренко та ін.). Однак не всебічно розглянуто питання про систему комплексних корекційних занять з дітьми молодшого шкільного віку в умовах постійної роботи з їхніми батьками, але тільки одночасна робота в цих напрямках дає психокорекційний ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОДОЛАННЯ ДИСГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ХАРАКТЕРУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок