Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Газуда Михайло Васильович
УДК 332.122:338.432(477.87)
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Спеціальність – 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
У ж г о р о д - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту і маркетингу економічного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ярема Василь Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України
завідувач кафедри господарського права
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Баланюк Іван Федорович
Прикарпатський національний університет
ім.Василя Стефаника МОН України,
завідувач кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук
Дяченко Борис Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України,
доцент кафедри міжнародних економічних відносин
Захист відбудеться „11” грудня 2007 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м.Ужгород, вул. Капітульна, 9.
 
Автореферат розісланий „9” листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент О.Г.Чубарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Головною проблемою постсоціалістичних країн, в тому числі України, є докорінна трансформація економічної системи, що супроводжується відмиранням одних елементів, рис, властивостей і появою інших, а також послаблення дії одних економічних законів і посилення інших. Необхідність та складність ринкових трансформацій гостро проявляється в усіх сферах агропромислового комплексу (АПК) в період переходу від адміністративно-командної економіки до ринкової. Особливості соціально-економічної та організаційної структури АПК викликали потребу роздержавлення і приватизаційних процесів та відповідних організаційних змін в усіх видах його економічної діяльності, які проявилися в ході реформування земельних відносин, форм господарювання та відтворювальних процесів.
Проблеми розвитку регіонального АПК з урахуванням шляхів подальшого удосконалення аграрного виробництва та перспективних напрямів розвитку харчової промисловості в умовах еколого-економічної реструктуризації й інтенсифікації агропромислового виробництва, розширення масштабів виробництва екологічно чистої продукції, є найважливішими чинниками сталого розвитку АПК та сільських територій. Для регіону надзвичайно актуальними і першочерговими є питання переходу на модель розширеного, самовідтворюваного і екологобезпечного розвитку, а відтак – розробки й реалізації на практиці стратегії сталого розвитку агропромислового комплексу на найближчу, середньо- і довготривалу перспективу в розрізі природноекономічних зон.
Комплексному теоретико-практичному дослідженню питань використання ресурсного потенціалу агропромислового комплексу в умовах ринкових трансфор-мацій присвятили свої праці українські вчені – П.І.Гайдуцький, А.С.Гальчинський, В.П.Галушко, М.В.Гладій, В.М.Геєць, І.І.Лукінов, П.М.Макаренко, О.М.Онищенко, В.М.Трегобчук, А.Е.Юзефович та ін. Проблеми регіонального розвитку АПК у напрямі ефективного використання його ресурсного потенціалу та розвитку нових форм господарювання з урахуванням регіональних особливостей знайшли відображення в роботах В.Г.Андрійчука, А.В.Балян, І.Ф.Баланюка, П.П.Борщевського, М.І.Долішнього, В.С.Кравціва, Д.Ф.Крисанова, М.А.Лендєла, М.Й.Маліка, В.Я.Месель-Веселяка, Ю.В.Манівчука, В.П.Мікловди, М.І.Пітюлича, П.Т.Саблука, В.П.Ситника, М.М.Федорова, А.Г.Фонотова, М.А.Хвесика, В.В.Юрчишина, В.І.Яреми та ін.
Однак проблеми відтворювальних процесів у продуктивних силах АПК на засадах розширеного відтворення в умовах ринкових трансформацій потребують подальших досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок