Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОАКУПУНКТУРИ ТА ЕЛЕКТРОСОНФОРЕЗУ ПІКАМІЛОНУ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ

ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОАКУПУНКТУРИ ТА ЕЛЕКТРОСОНФОРЕЗУ ПІКАМІЛОНУ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ / сторінка 4

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОАКУПУНКТУРИ ТА ЕЛЕКТРОСОНФОРЕЗУ ПІКАМІЛОНУ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дисертація містить 44 таблиці та 16 рисунків. Перелік використаної літератури містить 306 джерел, з яких 254 – російських та українських і 51 – закордонне.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали та методи дослідження та лікування. Робота грунтується на результатах обстеження та відновлювального лікування 182 дітей з вегетативними дисфункціями (ВД). Серед обстежених з ВД було 100 дівчаток та 82 хлопчика. Вік дітей коливався у межах 7-14 років. Найбільше їхнє число (101 пацієнт – 55,5 %) було у віці 10-12 років.
Хворі надходили до санаторію “Зелена Гірка” з діагнозом: Вегетативна дисфункція. Курс відновлювального лікування у санаторії становив 45 діб. Діти з ВД надходили на курс відновлювального лікування з різних адміністративних регіонів, частина з яких належить до промислових з несприятливою екологічною ситуацією. Тому на першому етапі роботи було проведено аналіз вмісту солей важких металів (свинець, кадмій) у сироватці крові. На підставі одержаних даних дітей було розподілено по двох групах: I – з підвищеним та ІІ – з нормальним вмістом свинця та кадмію у сироватці крові. Підвищеними вважались показники, які перевищували гранично допустимі величини: 10 мкг/100 мл – для свинця та 3 мкг/100 мл – для кадмію.
І група – з підвищеним вмістом свинця та кадмію у сироватці крові – становила 123 (67,6 %) обстежуваних, вік яких коливався від 7 до 14 років, з них 57 (46,3 %) були хлопчики. Раніше обстежені діти отримували лікування з приводу ВД.
ІI група – з нормальним вмістом солей свинця та кадмію у сироватці крові включала 59 (32,4 %) дітей, віком 7-14 років, з яких 25 (42,3 %) були хлопчики.
І групу було розподілено на чотири підгрупи: контрольну і три основних. Діти контрольної підгрупи (n = 30) одержували традиційну терапію. Хворі трьох основних підгруп одержували спеціальні лікувально-реабілітаційні комплекси. Пацієнтам з І-ої підгрупи (n = 27) призначалась електроакупунктура (ЕАП), 2-ої підгрупи (n = 32) – електросонфорез (ЕСФ) пікамілону та 3-ої підгрупи (n = 34) – лікувальний комплекс із залученням: ЕАП, ЕСФ пікамілону та харчові волокна.
У ІІ групі дітей з нормальним вмістом солей важких металів у сироватці крові – було відокремлено на дві підгрупи. Діти 1-ої підгрупи (n = 28) одержували традиційну терапію, діти 2-ої підгрупи (n = 31) - лікувально-реабілітаційний комплекс з залученням ЕАП, ЕСФ пікамілону.
Запроваджувалось клініко-функціональне та біохімічне обстеження. Усі дослідження виконувались у динаміці: по початку курсу лікування та після його завершення.
Вибір методів дослідження визначався поставленими завданнями та містив такі дослідження: вивчення вегетативного гомеостазу у дітей з ВД за допомогою спеціального опитувальника за А.М.Вейном у модифікації Н.О.Білокінь, наукової комп’ютерної програми “Вегетативний тонус”, “Кардіоритмоінтервалографія” (КІГ). Аналізувались мода (Мо), амплітуда моди (Амо), варіаційний розмах (?Х), індекс напруги (ІН), вегетативний показник ритму (ВПР), індекс вегетативної рівноваги (ІВР), показник адекватності процесів регуляції (ПАПР). Вегетативна реактивність (ВР) вивчалась за допомогою навантажувальної кліно-ортостатичної проби.
Церебральна гемодинаміка вивчалась методом реоенцефалографії (РЕГ) на реографі, сполученому з електроенцефалографом “Елкар”. Вивчались: величина пульсового кровонаповнювання судин головного мозку – реографічний індекс (РІ), периферичний опір – дікротичний індекс (ДКІ), стан венозного відтоку – діастолічний індекс та коефіцієнт венозного відтоку (ДСІ, КВВ), а також симетричність кровопостачання напівкуль мозку – коефіцієнт асиметрії (КАС). Кількісний аналіз реографічних кривих здійснювався за методикою І.В.Соколової та Н.К.Осколкової (1980).
Для оцінки стану процесів вільно-радикального окислювання вивчався стан перекисного окислювання ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ). Для характеристики ПОЛ використовувались рівні дієнових кон’югат (ДК), малонового діальдегіду (МДА), визначуваних за методом І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОАКУПУНКТУРИ ТА ЕЛЕКТРОСОНФОРЕЗУ ПІКАМІЛОНУ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок