Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ПРИНЦИП ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ПРИНЦИП ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Побудова правової держави в Україні висуває на перший план завдання з
абезпечення прав і законних інтересів громадян, верховенство закону у в
сіх сферах державного і суспільного життя


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРИЖАНІВСЬКИЙ ВІКТОР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 343.131.7
ПРИНЦИП ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ
У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
(ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність: 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Молдован Валеріан Васильович, Міжгалузевий інститут управління, перший проректор, завідувач кафедри теорії держави та права, професор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Гончаренко Владлен Гнатович, Академія адвокатури України, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики
кандидат юридичних наук, професор Смітієнко Зінаїда Дмитрівна, Українська Академія зовнішньої торгівлі, завідувач кафедри цивільних та кримінальних дисциплін
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра кримінального процесу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “21” травня 2007 року о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.05 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “20” квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Сиза
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю вдосконалення процедури провадження в кримінальній справі з урахуванням положень, які закріплюють зміст презумпції невинуватості у міжнародно-правових актах в галузі прав людини та судочинства і в Конституції України 1996 року. Презумпція невинуватості – один з базових принципів демократичного кримінального процесу, що має самостійне значення і виконує особливу роль у сучасних умовах побудови правової держави, гарантує захист прав і свобод особи. У процесі розслідування та судового розгляду кримінальних справ є необхідність більш повного впровадження дії принципу з відповідним більш чітким його закріпленням у вітчизняному кримінально-процесуальному законодавстві. Як показує судова практика, українські суди майже завжди віддають перевагу доказам сторони обвинувачення. За матеріалами офіційної статистики в Україні за вироками, що набрали законної сили, у 2005 р. було засуджено 176900 осіб, з них виправдано, у тому числі у справах приватного обвинувачення, – 578 осіб, або 0,3 % від засуджених за вироками, що набрали законної сили. У справах публічного обвинувачення було виправдано лише 178 осіб. Корисним для забезпечення дії принципу презумпції невинуватості в Україні є вивчення та з’ясування можливості запровадження досвіду Республіки Польща (далі по тексту – Польща) та США. Зазначені країни представляють дві різні правові системи: романо-германську – Польща та загального права – США. Комплексне порівняльне дослідження зародження презумпції невинуватості, її подальший історичний розвиток та імплементація до вітчизняного кримінально-процесуального законодавства сприятиме реформуванню та вдосконаленню кримінально-процесуальної діяльності в Україні.
Дослідження питань, пов’язаних з проблемами реалізації принципу презумпції невинуватості у кримінальному процесі, проводили українські вчені, зокрема C.А. Альперт, М.І. Бажанов, Ю.В. Баулін, А.М. Бойко, Т.В. Варфоломеєва, В.І. Галаган, В.Г. Гончаренко, А.В. Гриненко, Ю.М. Грошевий, А.Я. Дубинський, Н.І. Клименко, Г.К. Кожевніков, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИП ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок