Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ПО ЗНИЖЕННЮ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ У ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СФЕРА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН)

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ПО ЗНИЖЕННЮ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ У ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СФЕРА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН)

Назва:
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ПО ЗНИЖЕННЮ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ У ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СФЕРА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
СОКУР НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 323.23+232.3
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ПО ЗНИЖЕННЮ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ У ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СФЕРА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України (Одеська філія)
Науковий керівник
доктор філософських наук, професор,
БАЛАБАЄВА Зінаїда Василівна
Українська державна академія зв’язку ім. О.С. Попова,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинський, завідувач
кафедри політичних наук;
доктор філософських наук, професор КОМАРОВА Аліна Іванівна, Науково-дослідний інститут “Проблеми людини”, директор.
Провідна установа
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра політології,
Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 16 ” лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 41.086.02 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м .Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 8 ” січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ДУДЧЕНКО В.В.


Актуальність теми пов'язана з необхідністю узагальнення досвіду здійснення реформ в Україні, який показує, що сфера трудових відносин є найбільш конфліктогенною, саме тут зосереджується основний потенціал соціальної напруженості, тут відбуваються масові виступи громадян із вимогами проведення більш ефективної економічної і соціальної політики. Статистика показує поки що невтішну динаміку змін у сфері трудових відносин. Особливо небезпечним для суспільства є наростання нових конфліктних ситуацій, притаманним вже ринковим відносинам. Це сфера взаємодії роботодавців і найманих працівників, що потребує всебічного правового забезпечення й участі держави в розв'язанні конфліктних ситуацій.
В міру вирішення завдань виплати заробітної плати в бюджетній сфері, зниження тут конфліктогенного потенціалу, проблеми трудових відносин на приватних і акціонованих підприємствах мають тенденцію наростати. Потребується становлення інститутів соціального партнерства, визначення місця і ролі держави в цьому процесі. Усе вищезгадане визначає актуальність вивчення державної політики у трудовій сфері в перехідному суспільстві, оскільки проведення ефективної політики в сфері зайнятості, регулювання трудових відносин визначить зміст перехідних процесів, вплине на становлення інфраструктури ринку.
У вітчизняній і закордонній політичній науці значна увага приділяється вивченню специфіки перехідних процесів у різноманітних країнах. Ці проблеми розглянуті у роботах А.К. Болотова, В.Васильченко, Л.Гордона, І.М. Клямкіна, В.Мандибури, В.Медведчука, Д.Сакса, М.Томенко, О.А.Турецького та інших. Висновки цих авторів дозволяють створити вихідні передумови для цілісного бачення причин виникнення соціальної напруженості в перехідному суспільстві.
У роботах В. Єрьоменко, А.В. Дмитрієва, В.Л. Іноземцева, М. Кон, В. Хмелько, В. Заборовського, С. Макєєва, О. Мікрюкової, І.М. Попової, К.Г. Холодковського, І. Чапської розглядаються проблеми соціальної диференціації в перехідному суспільстві, процеси маргиналізації, становлення нової соціальної структури суспільства, майнової нерівності і як наслідок цих процесів, соціальної дезінтегрованності і соціального незадоволення.
Ринок праці, його функціонування в умовах кризової економіки є предметом аналізу в роботах М.Вишневського, С.М. Злупко, Н.В. Бушмаріна, М. Бутко, К. Білокура, Дж. Касале, М. Козоріза, В.Люткевича, Е.М. Лібанової, Ю. Пачковського, Н Ковалисько, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ПО ЗНИЖЕННЮ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ У ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СФЕРА ТРУДОВИХ ВІДНОСИН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок