Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ґенеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід)

Ґенеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід)

Назва:
Ґенеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,20 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ОДЯГАЙЛО Борис Михайлович
УДК 331.5.02.5
Ґенеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід)
Спеціальність 08.00.01 - Економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий консультант – член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Савчук Володимир Сафронович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук
Кваснюк Борис Євгенович,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, заступник директора
доктор економічних наук, професор
Єщенко Петро Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
доктор економічних наук, професор
Леоненко Петро Михайлович,
Український державний університет економіки і фінансів (м. Київ), перший проректор, завідувач кафедри економічної теорії
Захист відбудеться “__22__” червня 2007 р. о _12-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.01 в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул.Дегтярівська, 49-г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “ 22 “ травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор економічних
наук, професор Фукс А.Е


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В наш час, коли в глобальному просторі відбуваються цивілізаційно-культурні взаємовпливи, взаємопроникнення і зіткнення, все більш відчутнішим стає вплив неекономічних факторів на світову економіку. Причому, такі явища приймають масовидний і системний характер, трансформуючись в певні економічні наслідки. В цих умовах перед країнами світу найщільніше і гостріше постають проблеми проведення адекватної і системної економічної політики, яка б віддзеркалювала інтереси цих країн і враховувала глибинні неекономічні чинники.
Принцип системності, цілісності, як універсальний засіб пояснення всіх явищ природи і суспільного життя, завжди привертав до себе пильну увагу теоретиків і практиків. Проблема системного підходу розроблялась в найрізноманітніших напрямках – теоретичному, методологічному, гносеологічному, логічному, формально-логічному і математичному. Особливого звучання проблема системності в економіці набула в останнє десятиліття, коли у світовому господарстві рельєфно проявились всеохоплюючі процеси глобалізації і національні економічні системи зіткнулись з серйозними задачами адаптації до нових умов.
Загальноприйнятою є думка, що глобалізація виражається в ускладненні взаємозалежностей країн світу в результаті зростаючого обсягу і різноспрямованого транскордонного руху товарів, послуг і капіталів, а також широкого та швидкого розповсюдження усіх видів технологій. Адепти в такій ідеологемі вбачають суспільний прогрес, а противники – негативи: загострення конкуренції, зниження стійкості і зростання ризиків у глобальному просторі. Одначе, глобалізація – це данність, а практика моделювання майбутнього транзиту і його ефективної реалізації у нову якість для багатьох країн стала непосильною з причини слабкої теоретичної бази.
Отже, перед економічною теорією постає ряд проблем теоретико-методологічного характеру. По-перше, виробити підхід до трактовки системності, яка дозволила б дослідити закономірності і особливості еволюції такого явища, яким є глобалізація і показати її генетичний зв’язок з попереднім та майбутнім розвитком економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Ґенеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок