Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНОВИДІВ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНОЇ КЕРАМІКИ ДЛЯ ПЛАСТИКИ ПОРОЖНИННИХ КІСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНОВИДІВ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНОЇ КЕРАМІКИ ДЛЯ ПЛАСТИКИ ПОРОЖНИННИХ КІСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНОВИДІВ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНОЇ КЕРАМІКИ ДЛЯ ПЛАСТИКИ ПОРОЖНИННИХ КІСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка АМН України
МЕЗЕНЦЕВ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 616.71-089.843:615.464:666.51
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНОВИДІВ
КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНОЇ КЕРАМІКИ ДЛЯ ПЛАСТИКИ
ПОРОЖНИННИХ КІСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук професор
ФІЛІПЕНКО Володимир Акимович,
Інститут патології хребта та суглобів імені
професора М.І. Ситенка АМН України, завідувач
відділу патології суглобів
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
ІВЧЕНКО Валерій Костянтинович,
Луганський медичний університет, ректор,
завідувач кафедри травматології та ортопедії
доктор медичних наук професор
ГРУНТОВСЬКИЙ Геннадій Харлампійович,
Інститут патології хребта та суглобів імені
професора М.І. Ситенка АМН України, головний
науковий співробітник відділу захворювань та
пошкоджень хребта
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра травматології та ортопедії, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 8 ” лютого 2007 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80)
Автореферат розісланий “ 5 ” січня 2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук О.А. Тяжелов


Актуальність роботи. Протягом останніх десятиліть зроблено суттєвий ривок у галузі реконструктивно-відновної хірургії із застосуванням натуральних та штучних матеріалів, що здатні замінити кісткову тканину.
Значному прогресу кістковопластичних відновлювальних операцій сприяло впровадження штучних замісних матеріалів небіологічного походження. Важливими перевагами імплантатів над трансплантатами є їх доступність, необмежена кількість матеріалу, скорочення часу оперативного втручання. Проте більшість відомих імплантаційних матеріалів суттєво відрізняються від живої кістки за своїми фізико-хімічними і механічними властивостями, а також нездатністю до самовідновлення та модифікації структури і властивостей у відповідь на дію навколишніх факторів (Hench L.L., 2000).
Кальцій-фосфатні біоматеріали, до яких відносяться гідроксилапатит (ГА), трикальційфосфат (ТКФ), біфазна (БФ) кераміка, біоскло, набули широкого використання в ортопедії та травматології завдяки таким якостям як біосумісність, біоактивність, остеотропізм та доведена для деяких різновидів кераміки остеоіндуктивність (Григорьян А.С. и др., 2000; Дубок В.А., 2000; Зыман З.З. и др., 2001; Суліма В.С. та ін., 2001; Хлусов И.А., 2003; Zyman Z. et al., 1998; Finkemeier Ch.G., 2002). Проте і до теперішнього часу не існує обґрунтованого підходу до вибору матеріалів, що імплантують.
Є окремі дані про те, що на хемотаксис і адгезію клітин мікрооточення біоматеріалу, а також на інтенсивність проліферації клітин репаративної бластеми та їх диференціювання чинять значний вплив структурні характеристики імплантатів, а саме пористість та її відсотковий об’єм; архітектоніка пор та їх розміри (Bigerelle M. et al., 2002; Missirlis Y.F., 2002). Проте практично відсутні дослідження з формування кістково-керамічного зрощення різних за структурою зразків кераміки в залежності від особливостей навантаження зони імплантації.
Залишаються невирішеними питання оптимального складу біфазної кераміки (ГА та ТКФ), який би забезпечував пролонгованість її біодеградації у відповідності до темпів кісткоутворення у зоні імплантації. Як доведено, біодеградація залежить від хімічного складу та структури кераміки і відбувається як за рахунок хімічного розчинення, так і шляхом клітинно-опосередкованої резорбції (Щепёткин И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНОВИДІВ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНОЇ КЕРАМІКИ ДЛЯ ПЛАСТИКИ ПОРОЖНИННИХ КІСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок