Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ МАЛОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ МАЛОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ МАЛОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

БОГДАНОВА Марина Миколаївна
УДК 821.161.2.0
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ
УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ МАЛОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ХЕРСОН – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Шевченко Віталій Федорович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри теорії літератури і журналістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуменний Микола Хомич,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри української
та зарубіжної літератури,
кандидат філологічних наук, доцент
Вишняк Михайло Якович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться 8 червня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розіслано 8 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М.Стеценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Увагу літературознавців все більше привертають твори, в яких подається художнє моделювання історичних подій і постатей. Звільнення національної свідомості від стереотипів і догм попередньої політичної доби відкриває нові дослідницькі можливості щодо осмислення минулого засобами художнього слова, узагальнення існуючих спостережень над історичною прозою, уведення індивідуальних художніх досягнень письменників у контекст літературознавчих уявлень про українську літературу ХХ століття.
Зняття обмежень щодо інтерпретації окремих історичних фактів та осіб, потік матеріалів зі спецфондів та їх доступність для широких мас позбавили сучасну літературу потреби вдаватись до захисного щита асоціацій, натяків, підтексту. Відповідно підготовлений читач потребує творів не описово-ілюстративних, а творів-відкриттів, таких, що дають духовну поживу, що доповнюють і поглиблюють історичну інформацію аналітично-психологічним коментарем, багатими можливостями художнього пізнання й моделювання історичних реалій. Виходять у світ українські історичні романи і повісті, збірники історичних творів малої прози з оригінальним трактуванням подій і постатей минувшини, зі значним розширенням жанрово-стильових обріїв.
Склалось так, що малим прозовим жанрам присвячено значно менше рецензій, оглядів, колективних праць і монографій порівняно з великими; на художній досвід малих форм посилаються значно менше літературознавців.
Тим часом жанри та жанрові різновиди малої прози становлять безсумнівний інтерес і як історико-літературний, і як ідейно-естетичний компонент і самодостатньо, і в контексті українського письменства ХХ століття.
Природно, що жанрові класифікація і модифікація несуть у собі елементи умовності, оскільки пов’язані з формалізацією знання про художні об’єкти, з можливістю уточнень і розширення. Виникає необхідність вивчення традицій української історичної малої прози, жанрово-стильових особливостей кожного конкретного твору, самобутності та суверенності пошуків і здобутків окремого письменника або певного періоду історії літератури, творення характеристик і висновків на основі найновіших дослідницьких критеріїв.
Історична мала проза ХХ століття розширює тематичний діапазон, урізноманітнює співвідношення реалій і художніх версій, жанрові зразки, стилі письма. Вона художньо моделює різні періоди історії України і світу, вносить корективи в осмислення їх, презентує авторів різних літературних течій і напрямів, їхні новаторські пошуки, містить інтерпретацію загальнолюдських ідей та уявлень, підтримує надії на здійснення віковічних прагнень народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ МАЛОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок