Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВА ВЛАДА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

СУДОВА ВЛАДА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СУДОВА ВЛАДА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Сіда Юлія Станіславівна
УДК 340.125
СУДОВА ВЛАДА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті імені
В. Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Харківський національний університет імені
В. Н. Каразіна, професор кафедри теорії культури та філософії науки
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Герасіна Людмила Миколаївна,
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, професор кафедри соціології і політології
кандидат соціологічних наук, доцент
Лапшина Вікторія Леонідівна,
Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри прикладної соціології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 19 квітня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою:
м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий 17 березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Шеремет І. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дисертаційне дослідження присвячено вивченню судової влади в сучасній Україні. Процес становлення правової держави в умовах трансформації сучасного українського суспільства неможливий без дослідження й удосконалення різних правових елементів соціально-правової структури. Одним із головних елементів правової системи держави є судова влада. Правосуддя – це особлива державна діяльність, покликана постійно розв‘язувати життєві колізії з позиції права. Правосуддя тому і виділилось у ході історичного розвитку з інших видів державної діяльності, що воно спеціально призначено для того, щоб у всіх випадках панувало право, його цінність, щоб досягались справедливість та істина, забезпечувались гарантії і права всіх осіб, які беруть участь у соціально-правових процесах. Роль правосуддя у його взаємозв‘язку з правом повною мірою розкривається в демократичній державі, відіграючи суттєву роль у формуванні та розвитку правової держави. В умовах відродження незалежного українського суспільства судова влада стає найважливішим не тільки правовим, але й соціальним інститутом, що відкриває принципово нові напрямки для соціально-правового пізнання і дискурсу.
Судова влада головним чином є об‘єктом дослідження в правознавстві. Разом з тим вона вивчається філософами, політологами, соціологами, слід відзначити, що вітчизняна соціологія не досить повно і послідовно вивчає соціальні процеси та явища, які відбуваються у правовій сфері взагалі й у судовій системі зокрема. Актуальність соціологічного вивчення судової влади пов‘язана з тим, що в умовах сучасної політичної ситуації саме судова влада, що поступово набуває самостійності й незалежності, стає реальним важелем стабільності в суспільстві, надзвичайно важливим інструментом стримань і противаг у системі здійснення державної влади, ґарантом найвищої юридичної сили Конституції України як Основного закону. На наш погляд, судова влада заслуговує на глибоке соціологічне вивчення, оскільки саме в наші дні вона переживає своє реформування, яке пов‘язане не стільки зі зміною законодавчих актів, що стосуються судової влади, скільки зі спробою змінити основну парадигму судової влади - збільшити її соціальну роль та соціальну значущість у сучасному українському суспільстві, що трансформується.
Ступінь наукового розроблення проблеми. Вивчення судової влади пов‘язано з іменами таких відомих мислителів, як Ш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУДОВА ВЛАДА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок