Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ В МИТНІЙ СПРАВІ УКРАЇНИ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ В МИТНІЙ СПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ В МИТНІЙ СПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
МІЩЕНКО Ілона Володимирівна
УДК 347.440: 339.54 (477)
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ
В МИТНІЙ СПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ДОДІН Євген Васильович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри морського та митного
права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ШИШКА Роман Богданович,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри цивільного та
господарського права;
кандидат юридичних наук
БРИЛЬОВ Олександр Анатолійович,
адвокат (м. Миколаїв)
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 22 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Музиченко П.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Лібералізація державно-правових процесів в Україні зумовила істотні зміни в характерові впливу держави на суспільні відносини в усіх сферах соціального буття, що у свою чергу викликало необхідність докорінної зміни законодавства та юридичної доктрини.
Прийняття та введення в дію з 1 січня 2004 р. двох таких важливих нормативних актів, як Цивільний та Митний кодекси України (далі - ЦК України, МК України відповідно), стало початком нового етапу розвитку не тільки кожної окремо сфери їхньої дії, а й кардинально змінило правове регулювання відносин, що знаходяться на перетині митно-правової та цивільно-правової площин.
Існуюча на сьогодні тенденція взаємоінтеграції приватноправових та публічноправових галузей не могла не позначитися на стані митної справи - складної, динамічної, багатогранної сфери життєдіяльності суспільства, яка охоплює чимале коло компонентів, пов'язаних з переміщенням майна через митний кордон України. Останнім часом до цієї сфери включаються все нові елементи, природа яких відрізняється від тих, що в класичному розумінні вважалися їй притаманними. Відповідно й правове регулювання таких “нових” відносин має здійснюватися за допомогою “нових” засобів, невідомих їй раніше. “Приватизація” митної справи, що значно активізувалась із набуттям чинності МК України, особливо наочно проявляється через пожвавлення процесу впровадження договірного регулювання відносин у сфері митної справи України, через розширення спектра цивільно-правових договорів, що зачіпають інтереси її суб'єктів.
Поява таких правовідносин, природно, зумовлює необхідність теоретичного осмислення їх змісту, специфіки та характерних рис. При цьому важливого значення набуває та обставина, що механізм реалізації договірного регулювання суспільних відносин у митній справі поки що не налагоджений і не відпрацьований з огляду на недосконалість законодавства та порівняно невелику практику його застосування.
Тому питання цивільно-правових договорів, що укладаються у сфері митної справи України, є актуальними з теоретичної та практичної точок зору, а тому є усі підстави для спеціального дослідження цієї проблеми на базі як цивільно-правових норм і здобутків вітчизняної та зарубіжної цивілістики, так і положень чинного митного законодавства України.
Слід зазначити, що у вітчизняній літературі мали місце дослідження окремих аспектів діяльності суб'єктів митної справи, а також договірних відносин у цій сфері (науковий доробок І.О. Бондаренко, В.А. Васильєвої, Н.С. Золотнікової, О.А. Ланко, О.В. Литвинова, В.В. Науменка, II.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ В МИТНІЙ СПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок