Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Опікунська діяльність релігійних організацій української греко-католицької церкви у Галичині (кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)

Опікунська діяльність релігійних організацій української греко-католицької церкви у Галичині (кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)

Назва:
Опікунська діяльність релігійних організацій української греко-католицької церкви у Галичині (кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
КОМАР Ірина Валеріївна
УДК 37.013+37.014.521
Опікунська діяльність релігійних організацій
української греко-католицької церкви у Галичині
(кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Курляк Ірина Євгенівна,
науково-методичний центр
„Українська етнопедагогіка
і народознавство” АПН України
та Прикарпатського національного
університету імені Василя Стефаника,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна
Запорізький національний університет,
декан факультету соціальної педагогіки
і психології.
кандидат педагогічних наук
Вакуленко Олена Василівна
Державний інститут розвитку сім’ї і молоді,
вчений секретар.
Провідна установа: Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк.
Захист відбудеться „ 13 ” березня 2007 року о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.09 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 2 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Л. Шевнюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Процес суспільної трансформації, який триває в Україні, поряд з позитивними результатами у сферах економічного, політичного та культурного життя спричинив чимало ускладнень. Труднощі перехідного періоду та їхні незмінні супутники – економічні негаразди – залишають поза увагою держави багато невирішених соціальних проблем. Вимушене безробіття, трудова еміграція, низький рівень заробітної платні призвели до різкого збільшення кількості сиріт, безпритульних, педагогічно занедбаних дітей, зубожілих і бездоглядних. Держава, на жаль, не завжди спроможна створити належні умови для забезпечення потреб і підтримки людей, які з різних обставин потрапили в складні життєві ситуації; для хворих, які потребують постійної медичної опіки; для людей похилого віку, позбавлених уваги і допомоги рідних. Означені проблеми сьогодні потребують особливої уваги як державних інститутів, так і суспільства. Зокрема, критичне вивчення та переосмислення історії, теорії та практики опікунства є одним із важливих завдань сучасної педагогіки. Його вирішення сприяло б становленню нової парадигми вітчизняної опіки в ХХІ ст. з урахуванням набутого позитивного досвіду суб’єктів опікунсько-виховної діяльності на різних історичних етапах.
Великий досвід у царині опікунства нагромаджений Українською греко-католицькою церквою (УГКЦ), яка в сучасній Україні є однією з найчисельніших і найвпливовіших релігійних організацій. Історія УГКЦ містить давні традиції опікунства, які продовжують розвиватися і в наш час. Опікунська діяльність церкви, зокрема її чернечих чинів, на засадах милосердя розвивалася від найпростіших форм допомоги, рятівництва, захисту. У період з кінця ХІХ до першої половини ХХ ст. вона була спрямована на розв’язання освітніх, соціальних проблем, охорону здоров’я, підтримку різних форм самоорганізації та громадської активності населення Галичини. Поширення національної свідомості, згуртування українців, піднесення престижу українства були важливими завданнями, які і сьогодні впроваджує у своїй діяльності українська церква.
Опікунська діяльність релігійних організацій УГКЦ в Україні ще не була предметом комплексного наукового дослідження. Деякі аспекти цієї проблеми розглядалися в контексті вивчення окремих напрямів роботи церкви та її релігійних організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Опікунська діяльність релігійних організацій української греко-католицької церкви у Галичині (кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок