Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у ділянці пальців у високопродуктивних корів

Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у ділянці пальців у високопродуктивних корів

Назва:
Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у ділянці пальців у високопродуктивних корів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРИК МАКСИМ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 619:617.57/.58:636.2
Застосування антисептичних емульсій
із димексидом при гнійно-некротичних процесах
у ділянці пальців у високопродуктивних корів
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
 
Біла Церква – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – заслужений працівник народної освіти України,
доктор ветеринарних наук, професор
Панько Іван Семенович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
кафедра хірургії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Борисевич Володимир Борисович,
Національний аграрний університет,
кафедра хірургії ім. І.О. Поваженка
кандидат ветеринарних наук, доцент
Киричко Борис Павлович,
Полтавська державна аграрна академія,
кафедра хірургії
Провідна установа – Харківська державна зооветеринарна академія,
Міністерства аграрної політики України,
кафедра хірургії, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 27 ” квітня 2006 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського держав-ного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “22” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат вет. наук, доцент_______________Чорнозуб М.П.


ВСТУП
Актуальність теми. Однією з основних галузей сільськогосподарського виробництва в Україні завжди було тваринництво. Останніми роками в нашій країні спостерігається тенденція до поліпшення генетичного потенціалу корів молочного напрямку. Результатом цієї роботи є створення в багатьох госпо-дарствах високопродуктивних стад з надоями 58 тис. і більше літрів молока за лактацію (Буркат В.П., 1998; Левченко В.І., Влізло В.В., 1998). Однак відомо, що високопродуктивні корови хворіють частіше, це зумовлено виведенням з молоком великої кількості поживних речовин і зниженням, відповідно, резистентності їх організму (Молоканов В.А., 1992; Панько І.С. зі співавт., 1996; Власенко В.М., Панько І.С., 1996 та ін.).
Особливо актуальною проблемою молочного тваринництва є боротьба з хворобами дистального відділу кінцівок у корів. За даними деяких авторів (Калашник И.А., 1991; Рейдла К.А., 1991; Борисевич В.Б., 1991; Лукьяновский В.А., 1997; Панько І.С. зі співавт., 1998), в окремих господарствах вони зустрічаються в 30–87 % корів і завдають значних економічних збитків господарствам за рахунок зниження молочної продуктивності, вгодованості тварин (Елисеев А.Н. и др., 2000), розладів репродуктивної функції (Рубленко М.В., Власенко С.А., 2002) та неповного використання генетичного потенціалу породи внаслідок передчасного вибракування хворих тварин (Лукьяновский В.А., 1997).
Заходи профілактики уражень пальців у більшості господарств не проводяться, а основним напрямом у боротьбі з ними є лікувальна робота. Питання лікування хвороб ратиць у корів неодноразово висвітлювалися у літературі, однак більшість запропонованих засобів проявляють лише антибактеріальні властивості, діють у вогнищах ураження поверхнево, погано проникають у глибину тканин і не завжди дають бажаних результатів.
Останнім часом у ветеринарній медицині як розчинник з добрими протизапальними, антимікробними та пенетруючими властивостями використовується димексид (Саєвич В.І, Завірюха В.І., 1980; Хомин Н.М., 1994; Панько І.С., Тихонюк Л.А., Нагорний В.В., 1999; Цісінська С.В., 2004). Тому опрацювання та впровадження у виробництво ефективних лікувальних засобів на основі димексиду, які б справляли багатофакторну дію у вогнищі ураження та добре проникали в глибину тканин, на сьогодні є досить актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у ділянці пальців у високопродуктивних корів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок