Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В СУЧАСНІЙ СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В СУЧАСНІЙ СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В СУЧАСНІЙ СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
МЕЖУЄВ Віталій Іванович
УДК 53(07):371.66
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В
СУЧАСНІЙ СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики та методики її викладання Запорізького державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сергєєв Олександр Васильович,
Запорізький державний університет, завідувач
кафедри фізики та методики її викладання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти,
головний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Лапінський Віталій Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри
інформатики та обчислювальної техніки
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В. Винниченка,
кафедра фізики та методики її викладання,
Міністерство освіти і науки України,
м. Кіровоград
Захист відбудеться 25 вересня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий 25 червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Обсяг знань та практичних навичок їх застосування, що підлягають обов’язковому засвоєнню кожним учнем сучасної середньої загальноосвітньої школи, постійно зростає – це зумовлено об’єктивними тенденціями розвитку фізичної науки. Невідповідність обсягу навчального матеріалу та часу, який виділяється для його засвоєння, ставить перед методикою навчання фізики завдання розробки нових, інтенсивних методів та форм передавання знань, що спрямовані на підвищення ефективності та результативності навчання шляхом застосування вчителем передових дидактичних ідей, сучасних технологій та засобів діяльності.
Найважливішим чинником інтенсифікації навчання фізики в умовах принципово нової соціально-економічної ситуації є використання нових інформаційних технологій (НІТ) на всіх етапах навчання основ наук. Питанням удосконалення методики навчання фізики шляхом системного застосування НІТ і створенням педагогічних програмних засобів (ППЗ) займалися відомі вчені та вчителі-новатори Л.І. Анциферов, Г.О. Атанов, Е.В. Бурсіан, А.М. Гуржій, О.М. Желюк, Ю.О. Жук, В.О. Ізвозчиков, В.І. Клочко, О.С. Кондратьєв, Л.Л. Коношевський, В.В. Лапінський, В.В. Лаптєв, П.М. Маланюк, Е.Д. Маргуліс, А.Д. Ре-вунов, І.Я. Ривкінд, В.І. Сумський та багато інших.
Зараз створена значна кількість комп’ютерних програм, використання яких на уроках фізики активізує навчально-пізнавальну діяльність учнів, сприяє підвищенню рівня знань та практичних навичок школярів. У літературних джерелах підкреслюється той факт, що засоби НІТ дозволяють якісно перебудувати форми та методи передавання фізичних знань, розширити зміст фізичної освіти, здійснити підходи, які принципово неможливі в умовах традиційного навчання.
Шляхи інтенсифікації навчання фізики пов’язані перш за все з формулюванням кінцевої мети навчально-виховного процесу, що визначає можливі способи організації навчально-пізнавальної діяльності учнів та зумовлює формування відповідного рівня знань. Аналіз літературних джерел та програмних засобів доводить, що найбільша кількість науково-методичних досліджень присвячена виявленню принципів та можливих шляхів організації саме експериментальної навчально-пізнавальної діяльності учнів на основі застосування НІТ, характерна особливість якої полягає у відтворенні емпіричних методів (спостереження, вимірювання, експеримент) з метою дослідження фізичних явищ або їх комп’ютерних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В СУЧАСНІЙ СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок