Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННИХ СТРУКТУР У ПУЧКОВО-ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

ФОРМУВАННЯ І ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННИХ СТРУКТУР У ПУЧКОВО-ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННИХ СТРУКТУР У ПУЧКОВО-ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ТАРАСОВ ІГОР КУЗЬМИЧ
УДК 533.9.01
ФОРМУВАННЯ І ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННИХ СТРУКТУР
У ПУЧКОВО-ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.08 - ФІЗИКА ПЛАЗМИ
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут”, і в Харківському національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук,
Бізюков Олександр Анатолійович, доцент кафедри фізики плазми фізико-технічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
П’ятак Олександр Іванович, професор, завідуючій кафедри фізики Харківського автомобільно-дорожнього технічного університету Міністерства освіти і науки України.
кандидат фізико-математичних наук,
Гордієнко Ігор Ярославович, доцент кафедри загальної й експериментальної фізики Української інженерно-педагогічної академії (УІПА) Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Інститут радіофізики і електроніки ім. О.А. Усикова НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2001р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, .за адресою: 61108, м. Харків-108, пр. Курчатова 31, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Автореферат розісланий “ 24 ” травня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пучки заряджених частинок відносяться до числа об'єктів, що найбільш часто зустрічаються у сучасній науці та техніці. Їх використання захоплює такі галузі науки, як фізика атомного ядра й елементарних частинок, фізика плазми і твердого тіла, радіофізика, біологія, медицина. Питання транспортування пучків заряджених частинок від джерела до об'єкта впливу викликає найбільших труднощів у силу великих енергетичних утрат, що виникають за рахунок цілого ряду нестійкостей, яким піддані потоки заряджених частинок. До найбільш сильних нестійкостей варто віднести аперіодичні нестійкості, що виникають при русі пучків заряджених частинок одного знака у вакуумі. Утрата стійкості такого пучка відбувається при досягненні сили струму пучка деякого граничного значення. Переважна більшість робіт із дослідження стійкості пучків заряджених частинок проводилося без обліку теплового розкиду по швидкостях частинок пучка. У реальних системах, а особливо в плазмі, пучки частинок мають досить велике розмиття по швидкостях, що може бути навіть порівняне з енергією основної кількості частинок пучка. Тому, дослідження стійкості пучків заряджених частинок у подібних умовах є актуальними. Крім того, потоки заряджених частинок одного знаку із широкою функцією розподілу по швидкостях дозволяють моделювати процеси в плазмі. Плазма, що містить заряди одного знака, тобто, що складається тільки з електронів чи іонів, володіє цілoю низкою цікавих властивостей, пов'язаних із її утриманням і рівновагою. Час утримання такої плазми виміряється годинами. За теперішнього часу існує велика потреба в однокомпонентній плазмі, охолодженій до низьких температур, а саме в прискорювальнній техніці, де існує потреба в одержанні пучків заряджених частинок із мінімальним розкидом по швидкостях. Такі ж вимоги пред'являються до пучків електронів, які використовуються у підсилювальних і генераторних приладах НВЧ. В електронних приладах, де вимоги до монохроматичності пучка задовольняють за рахунок підйому його енергії до релятивістських швидкостей, можливе використання низькоенергетичних, попередньо охолоджених, пучків заряджених частинок. Утримання зарядженої плазми здійснюється в пастках, що мають просту циліндричну симетрію: однорідне повздовжнє магнітне поле забезпечує утримання по радіусу, потенціали на спеціальних електродах запобігають виходу уздовж магнітного поля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННИХ СТРУКТУР У ПУЧКОВО-ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок