Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ЗАСОБИ АРГУМЕНТАЦІЇ В ЮРИДИЧНОМУ ДИСКУРСІ (на матеріалі англомовних законодавчих та судових документів)

МОВНІ ЗАСОБИ АРГУМЕНТАЦІЇ В ЮРИДИЧНОМУ ДИСКУРСІ (на матеріалі англомовних законодавчих та судових документів)

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ АРГУМЕНТАЦІЇ В ЮРИДИЧНОМУ ДИСКУРСІ (на матеріалі англомовних законодавчих та судових документів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ І.І. МЕЧНИКОВА
КОВАЛЬ НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 340.134: 81’1(094=111)
МОВНІ ЗАСОБИ АРГУМЕНТАЦІЇ
В ЮРИДИЧНОМУ ДИСКУРСІ
(на матеріалі англомовних законодавчих та судових документів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ОДЕСА - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
академік АН Вищої школи України
Кусько Катерина Яківна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри іноземних мов
для гуманітарних факультетів.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
професор кафедри перекладу;
кандидат філологічних наук, професор
Булатецька Людмила Іванівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
зав. кафедри англійської філології
Захист відбудеться 21 червня 2007 р. о 12.30 годині на засіденні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65082, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат олзіслано 18 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертацію присвячено аналізу комунікативно-прагматичних та композиційно-мовних особливостей англомовного юридичного дискурсу (ЮД), зокрема засобів реалізації у ньому аргументаційних мотивів правознавчої проблематики. Дослідження здійснювалося з урахуванням базових положень дискурсознавства та прагмалінгвістики, у межах яких з’ясовують особливості процесів реалізації мови в дискурсі, у конкретній суспільнопрактичній діяльності людини, у мовно-екстрамовній взаємодії, що уможливлює визначення інформативної основи використання мови на основі дискурсних стратегій трансферу інформації.
Проаналізовані в аспекті дискурсної проблематики законодавчі тексти з Договірного права CША та протоколи судових засідань належать до офіційно-ділового стилю, властивості якого детально розглянуто у низці лінгвістичних праць вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема А.Д.Бєлової, М.С.Власенко, І.М.Гумовської, Е.Т.Дерді, О.Р.Заруми-Панських, В.В.Калюжної, А.П.Коваль, В.І.Круковського, С.Є.Максимова, А.Ф.Марахової, Л.В.Мисик, Т.А.Скуратовської, А.С.Трофімової, V.J.Bhatia, J.Cotterill, M.Gustafsson, R.Hiltunen. Так, дослідження Н.М.Кожиної і А.Ф.Марахової присвячено аналізу специфічних лексичних, фразеологічних і граматичних особливостей офіційно-ділових, насамперед правознавчих документів; у роботах В.В.Калюжної здійснено системний аналіз стилістичних, граматичних і лексичних особливостей англомовних документів міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.); класифікацію офіційно-ділових паперів за рівнем стандартизації розроблено А.П.Коваль; С.Є.Максимов проаналізував тексти міжнародних угод; І.П.Круковський, М.С.Власенко дослідили комунікативно-прагматичні аспекти законодавчих текстів; роботи О.Р.Заруми-Панських, Е.Т.Дерді, І.М.Гумовської присвячено вивченню лексичного складу юридичних документів, зокрема – юридичної термінології; проблеми юридичного дискурсу – серед яких – жанрові та прагматичні аспекти юридичного дискурсу (ЮД) досліджували В. Батіа (V.J.Bhatia), Д.Коттеріл (J.Cotterill); Т.А.Скуратовська з’ясувала специфіку усного судового дискурсу (СД). Проте багато питань із цієї проблематики, які насамперед стосуються лінгвістичної специфіки та прагматики фахового дискурсу, у тому числі юридичного, залишаються недостатньо опрацьованими і потребують подальших дослідницьких зусиль, особливо в аспекті кореляції в дискурсивних процесах мовно-екстрамовної презентації матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ АРГУМЕНТАЦІЇ В ЮРИДИЧНОМУ ДИСКУРСІ (на матеріалі англомовних законодавчих та судових документів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок