Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ” МАРСЕЛЯ ПРУСТА ЯК РОМАН ПРО МИСТЕЦТВО ТА МИТЦЯ: ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ТА ПОЕТИКА

“У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ” МАРСЕЛЯ ПРУСТА ЯК РОМАН ПРО МИСТЕЦТВО ТА МИТЦЯ: ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ТА ПОЕТИКА

Назва:
“У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ” МАРСЕЛЯ ПРУСТА ЯК РОМАН ПРО МИСТЕЦТВО ТА МИТЦЯ: ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ТА ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,21 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОРЯЧА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
ДК: 821.133.1 – 312.1: 7
“У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ” МАРСЕЛЯ ПРУСТА ЯК РОМАН ПРО МИСТЕЦТВО ТА МИТЦЯ: ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ТА ПОЕТИКА
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
иїв – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – член-кореспондент НАН України,
доктор філологічних наук, професор
НАЛИВАЙКО ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
завідувач відділу компаративістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МАТВІЇШИН ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
Прикарпатський університет ім. В.С.Стефаника,
завідувач кафедри світової літератури;
кандидат філологічних наук
РЯГУЗОВА ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Київський національний лінгвістичний університет, кафедра теорії та
історії світової літератури, Міністерство освіти і науки України.
 
Захист відбудеться “_16_” грудня ___ 2003 р. о_9_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033 м. Київ, бульвар Шевченка, 14 ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033 м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_14 ” _листопада_ 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Н. М. ГАЄВСЬКА
Творчість класика французької літератури Марселя Пруста (1871 – 1922) є одним із тих мистецьких явищ, які справили найбільш радикальний вплив на світові культурні процеси минулого століття і до нашого часу залишаються активними чинниками літературно-естетичних і філософських шукань людства. На зламі тисячоліть, коли помітно зростає інтерес до мистецьких творів, що засвідчують процеси перехідності, змін світоглядно-естетичних модусів і художніх моделей, звернення до науково-критичного вивчення творчості М. Пруста набуває додаткових стимулів. Унікальність найвидатнішого твору французького письменника – роману “У пошуках утраченого часу” – великою мірою зумовлюється його поміжним становищем в історії європейського роману як явища, що підсумовує розвиток класичного роману і відкриває шляхи до становлення роману модерного. Цей твір має особливе значення у формуванні модерністського дискурсу, оскільки засновується на новаторських підходах до засобів художнього творення, так само як і на новітній концепції мистецтва та митця. Феномен мистецтва є надзвичайно важливим фактором світоглядної парадигми Марселя Пруста, а також поетики його романного шедевру. Тому зосередження дослідницької уваги на проблемах мистецтва та митця у “Пошуках...” є цілком умотивованим і спізвучним підвищеній зацікавленості сучасної гуманітарної науки питаннями мистецтва і творчості.
На вибір теми цієї дисертації вплинули всі згадані вище чинники, але передовсім актуальність цього дослідження визначена тим, що ключовий у західноєвропейській інтелектуальній і художній традиції ХХ століття роман М. Пруста “У пошуках утраченого часу” в Україні досі практично не вивчався (єдину сучасну розвідку творчості Пруста здійснено Д. С. Наливайком). Не існує ґрунтовних досліджень творчості М. Пруста і в літературознавстві країн СНД і колишнього соціалістичного табору. Найбільш вагомі з прустознавчих праць тут обмежені спробами атрибуції “художнього методу” Пруста в контексті концепції “роману потоку свідомості”, особливих функцій пам’яті та враження у “Пошуках...”, проблеми часу та соціальної тематики у його творі (Л. Г. Андреєв, В. Д. Днєпров).
Перший крок до освоєння творчого доробку Марселя Пруста в Україні зроблено: здійснений Анатолем Перепадею український переклад роману, за певної неоднозначності й дискусійності деяких перекладацьких рішень, дає можливість широкому читацькому загалу познайомитися з повним текстом твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: “У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ” МАРСЕЛЯ ПРУСТА ЯК РОМАН ПРО МИСТЕЦТВО ТА МИТЦЯ: ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ТА ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок