Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ КАРОТИНОВМІСНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

РОЗРОБКА ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ КАРОТИНОВМІСНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
РОЗРОБКА ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ КАРОТИНОВМІСНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПЕТРОВА ЖАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 664.857.3
РОЗРОБКА ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ
КАРОТИНОВМІСНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
Спеціальність 05.18.12- процеси й обладнання харчових, мікробіологічних
і фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ -2004
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, член-кор.НАН України
Снєжкін Юрій Федорович, Інститут технічної
теплофізики, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бурдо Олег Григорович, Одеська національна
академія харчових технологій, кафедра процесів й
обладнання харчових, мікробіологічних і
фармацевтичних виробництв, завідувач кафедри
доктор технічних наук, заслужений діяч науки і
техніки України
Шурчкова Юлія Олександрівна, Інститут
технічної теплофізики НАН України, головний
науковий співробітник
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться „16” _лютого2005 р. о _14.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 058. 02 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 68; аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий „_11 ” _січня _ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. В.Л. Зав’ялов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Особливо цінними в рослинній сировині є каротинові речовини, з яких в процесі гідролізу утворюється вітамін А (ретинол). Він перешкоджає утворенню в крові холестерину й жирових відкладень на стінках кровоносних судин, зміцнює імунну систему організму, має протипухлинну, антиканцерогенну, антимутагенну, антиінфекційну та антистресову дію.
Аналіз характеру та структури харчування населення України за останні роки дозволив встановити значне зниження вживання продуктів з вітамінним та білковим вмістом.
За результатами останніх досліджень встановлено, що вживання зеленої пряно-ароматичної сировини та свіжих овочів не забезпечує організм в достатніх кількостях вітаміну А.
Для України збагачення продуктів харчування вітаміном А є одним із найбільш перспективних напрямків в плані довгострокових заходів по ліквідації недостатнього забезпечення населення ретинолом.
В даний час в нашій країні в невеликій кількості випускаються препарати, які містять каротини (обліпихове масло, масло шипшини, каротолін – масляний препарат каротину та інші).
Вищесказане стало основою для проведення даних наукових досліджень. Задача цього дослідження полягає в тому, щоб розробити технологічний процес одержання каротиновмісних продуктів з рослинної сировини з мінімальними втратами при його отриманні.
Зв’язок роботи з науковими програмами.
Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з планами наукових досліджень відділу нестаціонарного тепломасопереносу в процесах сушіння ІТТФ НАН України в рамках держбюджетних тем: “Дослідження процесів тепломасообміну в композиційних матеріалах з скороченим терміном регідратації” № ГР 0101U002595, “Дослідити фізико-хімічні властивості композицій при одержанні нових лікувально-профілактичних продуктів” № 0299U000246, “Дослідження процесу тепломасообміну при виробництві сухих соєво-овочевих сумішей” № ГР 0100U00487, “Дослідження комплексного термічного і фізико-хімічного впливу на процес екстрагування каротинових та інших біологічно активних речовин в рослинних тканинах” № ГР 0199000243, “Дослідження та розробка методу безперервного визначення вологості колоїдного капілярно-пористого матеріалу в процесі сушіння”.
Автор особисто приймав участь у проведенні лабораторних і промислових досліджень, обробці та аналізі отриманих результатів.
Мета та задачі дослідження.
Метою даної роботи є наукове обгрунтування та розробка технологічних процесів і обладнання для одержання нових каротиновмісних харчових продуктів, рекомендацій по використанню їх в продуктах харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ КАРОТИНОВМІСНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок