Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ НОРМАТИВНИХ СИСТЕМ В АГРОПРОМИСЛОВОМу ВИРОБНИЦТВІ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ НОРМАТИВНИХ СИСТЕМ В АГРОПРОМИСЛОВОМу ВИРОБНИЦТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ НОРМАТИВНИХ СИСТЕМ В АГРОПРОМИСЛОВОМу ВИРОБНИЦТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,26 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Вітвіцький Володимир Валентинович
УДК 338.43.01(477)(043)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ НОРМАТИВНИХ
СИСТЕМ В АГРОПРОМИСЛОВОМу
ВИРОБНИЦТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 економіка
сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН.
 
Науковий консультант - доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Підлісецький Гліб Макарович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу цін на матеріальні
ресурси
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Калінчик Микола Володимирович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач відділу економіки
доктор економічних наук, професор
Поліщук Микола Петрович,
Державний агроекологічний
університет (м. Житомир),
завідувач кафедри менеджменту
організацій
Провідна установа - Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки
Захист відбудеться “24” грудня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 Інституту аграрної економіки за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к.211.
Автореферат розісланий “23” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.А. Пулім
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна реформа, що здійснюється в Україні, зачіпає всі сторони життєдіяльності людей у формах, адекватних реформованому політичному і економічному середовищу. Кожна з цих сторін повинна мати концептуальне обґрунтування принципів, моделей, функцій і завдань, а також конкретну методику їх вирішення. При реформуванні стратегічним завданням кожного підприємства АПК є адаптація до ринкових умов господарювання. Критерієм успішного пристосування до ринкового середовища є досягнення конкурентоспроможних параметрів виробництва. Успішність структурної перебудови кожного підприємства залежить від існуючих методик оцінки його ресурсного потенціалу на основі норм та нормативів (НіН). Від ступеня відповідності останніх реальному стану технологічних витрат ресурсів та забезпеченості швидкого доступу до них в інформаційно-пошуковому середовищі залежить пристосування аграрного сектора економіки до ринку. І це закономірно, оскільки приватний капітал передбачає раціональне використання своїх обмежених ресурсів у виробничому процесі.
Дореформена модель формування системи економічних норм і нормативів орієнтувалася на директивні методи управління за незмінних технологій та системи машин. Однак успіху у конкурентній боротьбі за ринки збуту продукції досягають насамперед ті підприємства, які вкладають інвестиції в новітні технології. Успадкована від попередньої моделі економіки система нормативів у вигляді довідників та організація інформаційного доступу до них не в змозі забезпечити швидке реагування на постійно змінюване ринкове середовище і не відповідає його потребам. У зв’язку з цим виникла нагальна необхідність у переосмисленні ролі та місця економічних норм і нормативів в управлінні виробництвом з метою створення чіткої концепції формування і розвитку галузевих нормативних систем, адекватних ринку, та їх моніторингу.
На різних етапах структурної перебудови та реформування певний внесок у наукову розробку теоретико-методологічних та прикладних економічних проблем, а також формування і розвитку систем економічних норм і нормативів зробили такі вчені України, як В.Я.Амбросов, Д.П.Богиня, П.П.Борщев-ський, О.А.Бугуцький, М.П.Вітковський, М.Я.Дем’яненко, І.І.Дорош, Ю.С.Ко-валенко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ НОРМАТИВНИХ СИСТЕМ В АГРОПРОМИСЛОВОМу ВИРОБНИЦТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок