Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В НІМЕЧИННІ (друга половина ХХ століття)

МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В НІМЕЧИННІ (друга половина ХХ століття)

Назва:
МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В НІМЕЧИННІ (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАШЕВСЬКА Інна Олегівна
УДК 372.036:78 (430) “195/199”
МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В НІМЕЧИННІ (друга половина ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор Ваховський Леонід Цезаревич,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
декан історичного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Глузман Олександр Володимирович,
Кримський державний гуманітарний інститут, ректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Роздимаха Анатолій Іванович,
Слов’янський державний педагогічний університет, завідувач кафедри музики.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 25 травня 2004 року о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 22 квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Майбутнє української нації, її інтеграція в європейський та світовий простір значною мірою залежать від підвищення інтелектуального, творчого й культурного потенціалу молодого покоління, яке формується під впливом навколишнього соціально-культурного середовища. Пошуки рішення проблеми культурного відродження України висвітлюють гостру потребу в підвищенні ефективності вітчизняної системи естетичного виховання, що є невід’ємною частиною реалізації ідеї гармонійного розвитку людської особистості.
Увагу держави до цієї проблеми відображено в низці нормативних документів: Законах України “Про загальну середню освіту” та “Про дошкільну освіту та виховання”, Національній програмі “Діти України”, Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті, Національній комплексній програмі естетичного виховання (І.Зязюн, О.Семашко), Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах України (Л.Масол).
Вирішальну роль у формуванні творчої особистості, у її духовному розвитку відіграє мистецтво, зокрема, музика. Ця теза підкріплюється не тільки теорією та практикою музичної педагогіки, а й результатами досліджень, проведених у різних країнах фахівцями з нейрофізіології, психології, соціології тощо. Важко переоцінити значення початкового періоду музичного виховання підростаючого покоління, тому що базові структури особистості закладаються вже в ранньому дитинстві.
Теоретичну основу дошкільного музичного виховання в Україні складають праці Б.Асаф’єва, Л.Виготського, Н.Ветлугіної, І.Дзержинської, Б.Теплова, В.Шацької та багатьох інших педагогів і психологів часів СРСР. Різні аспекти проблеми музичного виховання дітей дошкільного віку розглядаються в наукових дослідженнях Н.Ганошенко, В.Кьон, К.Мінкевічуса, М.Нільсона, М.Трубнікової, Н.Фаломєєвої, Н.Чичеріної та ін. В останні роки було видано низку прогресивних навчально-методичних посібників з музичного виховання дошкільників росiйською та українською мовами (Р.Амлінська, А.Артоболевська, Е.Вільчковський, Н.Кононова, М.Михайлова, О.Горбіна, В.Макаров, Т.Науменко, Ю.Полянський, О.Радинова, А.Катінене, М.Палавандішвілі, О.Раєвська, Т.Стоклицька, О.Юдіна, Т.Юдовіна-Гальперіна й ін.). У періодичній пресі також з'явилися роботи, що привертають увагу педагогів своїми інноваційними ідеями й пропозиціями з питань дошкільної музичної педагогіки (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В НІМЕЧИННІ (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок