Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРАЦІ В МОЛОЧНОМУ СКОТАРСТВІ

ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРАЦІ В МОЛОЧНОМУ СКОТАРСТВІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРАЦІ В МОЛОЧНОМУ СКОТАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРУТОУС ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 331.101.3: 330.131.5:637.1
ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРАЦІ В МОЛОЧНОМУ СКОТАРСТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Амосов Олег Юрійович,
Харківський регіональний інститут
Української академії державного управління при Президентові України, перший заступник директора ;–
доктор економічних наук, професор
Багрова Інна Василівна,
Дніпропетровський державний фінансово-економічний інститут, завідувач кафедри економіки підприємств
Провідна установа - Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики
України, кафедра організації виробництва та агробізнесу.
Захист відбудеться 23 травня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “16” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Аграрна реформа в Україні спрямована на перехід сільського господарства до ринкової економіки, на подолання відчуження селянства від землі, майна і результатів праці. Це зумовило трансформаційні зміни форм власності і господарювання на селі, створення нових організаційно-правових структур, як правило, з орендними відносинами. Але відродження почуття власника поки що не змінило його ставлення до праці в орендаря, не стимулювало ріст обсягів продукції, що виробляється. Більш того, до 2000 р. тривав спад виробництва, знижувалася його ефективність. І навіть певні досягнення у 2001-2002 рр. не є гарантом подальшого економічного зростання в аграрній сфері економіки і, зокрема, в молочному скотарстві. Виробництво і споживання молока на душу населення в цілому по Україні протягом 1990-2001 рр. скоротилось відповідно на 153,7 кг (36,0%) та 168,0 кг (45,0%). Споживання молока у 2001 р. в середньому по країні склало всього 54,0% від рекомендованої раціональної норми та 58,1% від мінімальної фізіологічної. Ключовою причиною таких наслідків є недосконала мотивація трудової діяльності, недостатній рівень організації праці на місцях, що робить виконувану роботу неякісною та малоефективною.
Вивченню теоретичних, методологічних і практичних питань мотивації праці та підвищенню її ефективності присвячено немало наукових публікацій вітчизняних і закордонних економістів, зокрема, Адамчука В.В., Амосова О.Ю., Афоніна А.С., Багрової І.В., Бугуцького О.А., Дієсперова В.С., Долішнього М.І., Копача Н.Л., Маліка М.Й., Оучі У., Опіярі В.І. та інших.
Значну увагу дослідженню проблем мотивації, стимулювання і підвищення ефективності праці в молочному скотарстві приділяли науковці Барановський М., Вітвіцький В.В., Дугін П.І., Котков Г.Г., Курносенко Л.В., Масхма М.Б., Радченко В.В., Хромов П.А. та інші.
З повагою ставлячись до уже надрукованих розробок вчених в галузі мотивації і підвищення ефективності праці, зауважимо, що по за їхньою увагою залишилися деякі питання теоретичного і практичного плану.
Зокрема, в умовах переходу до ринкової економіки, формування нових організаційно-правових підприємницьких структур ринкового типу, залишається малодослідженою проблема мотивації і ефективності праці в галузі молочного скотарства, виявлення і оцінка мотивів високопродуктивної праці у крупнотоварнім виробництві молока за державної і орендної форми використання майна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРАЦІ В МОЛОЧНОМУ СКОТАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок