Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> "Анізотропія критичного струму в монокристалах YBa2Cu3O7-x, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками"

"Анізотропія критичного струму в монокристалах YBa2Cu3O7-x, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками"

Назва:
"Анізотропія критичного струму в монокристалах YBa2Cu3O7-x, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. ВЄРКІНА
______________________________________________________________

 
 
Ревякіна Марина Георгіївна
УДК 538.945
"Анізотропія критичного струму в монокристалах YBa2Cu3O7-x, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками"
01.04.22 — "Надпровідність"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразина
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Бондаренко Олександр Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразина,
доцент.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Сергієва Галина Григорівна
Національний науковий центр “
Харківський фізико-технічний інститут”,
провідний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Самоваров Володимир Миколайович
Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків,
завідуючий відділом.
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра фізики твердого тіла і фізичного
матеріалознавства.
Захист відбудеться 12 листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків-103, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України
Автореферат розіслано “ 8 “ жовтня 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність. Відкриття високотемпературних надпровідників (ВТНП) дозволило досягти довгоочікуване одержання критичних температур Тс, що перевищують температуру кипіння рідкого азоту. Однак, проблема одержання високої струмонесучої здатності в цих матеріалах при високих температурах наштовхнулася на ряд принципових труднощів. Мала довжина когерентності x, велика глибина проникнення магнітного поля l та істотна анізотропія ВТНП матеріалів у сполученні з високими значеннями температури призводять до істотного термічно активованого крипу магнітного потоку.
Серед ВТНП матеріалів із Тс > 78 K найменшу величину анізотропії, e = 1/5 ё 1/9, має надпровідник YBa2Cu3O7-d, що є однією з основних причин найбільш високих значень критичного струму Jc у цьому матеріалі при азотних температурах. Тому переважна більшість експериментальних досліджень процесів піннинга і динаміки магнітного потоку в ВТНП матеріалах було виконано саме на цьому надпровіднику. Незважаючи на істотний прогрес, досягнутий у розумінні цих явищ, ряд питань і, зокрема, анізотропія цих характеристик, залишається відкритим. Одним з таких питань є пластичний крип магнітного потоку, обумовлений рухом дислокацій вихрової ґратки в анізотропному випадку.
Крім анізотропії кристалічної структури, що визначає анізотропію надпровідних властивостей у змішаному стані у всіх ВТНП матеріалах, додатковим джерелом анізотропії в надпровіднику YBa2Cu3O7-d є двійникові межі (ДМ). Являючи собою двовимірний дефект з подавленим надпровідним параметром порядку, двійникові межі призводять як до зміни характерних масштабів вихрових ниток, (які характеризуються значеннями параметрів x і l), так і до зміни конфігураційної структури вихрових ниток: при кутах неузгодженості q між напрямком магнітного поля Н і площиною ДМ у випадку менших критичного значення qcr деяка частина вихрових ниток виявляється захопленою площинами ДМ. Незважаючи на значне число опублікованих теоретичних [1, 2, 3] і експериментальних праць [4, 5, 6], присвячених дослідженню впливу ДМ на анізотропію пінінга і динаміки магнітного потоку, деякі питання у цій області залишаються відкритими чи суперечливими. Зокрема, залишається відкритим питання про величину значень кутів qcr при орієнтації вектора Н в ab - площині і при його відхиленні від осі с, а також питання про характер впливу ДМ на динаміку магнітного потоку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: "Анізотропія критичного струму в монокристалах YBa2Cu3O7-x, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок