Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформація організаційних структур управління підприємствами (на прикладі автотранспортних послуг)

Трансформація організаційних структур управління підприємствами (на прикладі автотранспортних послуг)

Назва:
Трансформація організаційних структур управління підприємствами (на прикладі автотранспортних послуг)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОДІЛЛЯ
Бобровник Валентина Мирославівна
УДК 65.01:338.46:338.47(477)
Трансформація організаційних структур управління підприємствами
(на прикладі автотранспортних послуг)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку та аудиту Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Войнаренко Михайло Петрович,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький)
Міністерства освіти і науки України,
проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович,
Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Сокирник Ірина Володимирівна,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький)
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: | Інститут економіки НАН України (м. Київ),
відділ соціальної сфери, доходів і рівня життя.
Захист відбудеться “15” квітня 2003 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 14.03 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 70.052.01
кандидат економічних наук, доцент
Н.В. Скринник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформація економічної системи до ринкової моделі господарювання зумовлює появу принципово нових задач у галузі управління, які спрямовані на активний пошук теоретичних, методологічних та практичних рекомендацій щодо розробки ефективного механізму функціонування основної структуроутворюючої ланки економіки – підприємства. У свою чергу, формування постіндустріальних тенденцій розвитку економіки, зміна у структурі попиту, загострення конкурентної боротьби передбачають зміну цільової орієнтації суб’єктів господарювання, розробку нової стратегії розвитку, а це, в свою чергу, перетворює управління в неперервний у часі процес інформаційних комунікацій і взаємодій між окремими структурними підрозділами підприємства. Тобто, індикатором життєдіяльності і ефективності підприємства виступає його організаційна структура, яка забезпечує одночасно і стійкість, і динамічність системи управління, що у певній мірі висуває особливі вимоги щодо принципів її формування, напрямків розвитку, критеріїв оцінки.
Питання загальної організації системи та структури управління підприємства-ми викладені у працях зарубіжних вчених М.Альберта, І.Ансоффа, М.Армстронга, С.Біра, Дж. Грейсон, М.Х.Мескона, Дж.Обер-Крие, Карла ОДелла, Дж.ОШоннессі, Ф.Хедоурі. На теренах постсоціалістичного простору побудові ефективної моделі управління підприємствами присвячені праці Б.М. Ан-друшкова, О.С. Віханського, В.М. Геєця, В.І. Голікова, В.С. Єфремова, О.Є. Кузьміна, В.М. Мельника, Б.З. Мільнера, А.В. Попова, Г.Х. Попова, З.П. Румянцевої, А.В. Шегди, Ф.І. Хміля.
Ґрунтовне вивчення та узагальнення опублікованих праць вищезазначених науковців показали, що дослідження організаційних структур управління підприємствами залишається об’єктом дискусій, як у створенні єдиного понятійного апарату, так і у питаннях дослі-дження передумов їх трансформації. Це об’єктивно висуває завдання щодо комплексного те-оретичного осмислення суті і змісту поняття “організаційна структура управління”, формування науково-обгрунтованих рекомендацій щодо її побудови та вибору, пошуку ефективних форм взаємодії з факторами зовнішнього і внутрішнього середовища з урахуванням специфіки суб’єкта господарювання, масштабу його діяльності, галузевої приналежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Трансформація організаційних структур управління підприємствами (на прикладі автотранспортних послуг)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок