Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОРИ ШПИНДЕЛЯ ВИБІЙНОГО ДВИГУНА ТА ПОКРАЩАННЯ УМОВ ЇЇ РОБОТИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОРИ ШПИНДЕЛЯ ВИБІЙНОГО ДВИГУНА ТА ПОКРАЩАННЯ УМОВ ЇЇ РОБОТИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОРИ ШПИНДЕЛЯ ВИБІЙНОГО ДВИГУНА ТА ПОКРАЩАННЯ УМОВ ЇЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Воробйов Вадим Миколайович
УДК 622.24(054-82)
УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОРИ ШПИНДЕЛЯ ВИБІЙНОГО
ДВИГУНА ТА ПОКРАЩАННЯ УМОВ ЇЇ РОБОТИ
Спеціальність 05.05.12 - Машини нафтової та газової
промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Векерик Василь Іванович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри теоретичної механіки, проректор з навчально-методичної роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малащенко Володимир Олександрович,
національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри “Деталі машин”;
доктор технічних наук, професор
Заміховський Леонід Михайлович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри “Комп'ютерних технологій в системах управління та автоматики”.
Провідна установа ВАТ “Український нафтогазовий інститут” Міністерства енергетики України (м. Київ).
Захист відбудеться 22/10/2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 20/09/ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук, доцент ___________ Корнута О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року” передбачено збільшити обсяги буріння на 74 %, у тому числі на газ – у 2,3 рази, на нафту – у 1,87 рази, розвідувального – у 1,44 рази. Виконання її як і більш довготривалих програм у цій галузі неможливе без досконалої бурильної техніки, зокрема вибійних двигунів, які знайшли широке застосування в усіх нафтогазових районах країни. На шляху подальшого підвищення технічного рівня турбобура велика частина стримуючих факторів припадає на недосконалість його опори та відсутність спеціальних пристроїв для її віброзахисту. Традиційні амортизатори, які застосовуються у компоновці з турбобуром, ще недостатньо ефективно захищають опору через відсутність властивості самопристосовувати свої параметри під зміну віброактивності пари "вибій – долото". Досягнути гарантованої рівномірності передачі осьового зусилля як по рядах опори шпинделя, так і по окремих тілах кочення в ряду до цього часу не вдалось. Це не дозволяє зменшити рядність опори та знизити частоту обертання шпинделя турбобура у зв'язку зі значною величиною рушійного момента сил, який припадає на подолання опору сил тертя. Тому розв'язання завдання по науковому обгрунтуванню шляхів боротьби з вказаними недоліками опори кочення шпінделя турбобура є актуальними. А вдосконалення опори шпинделя турбобура та її віброзахисту дозволить значно підвищити надійність функціонування вибійних двигунів та ефективність буріння нафтогазових свердловин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертації використовувались при виконанні науково-дослідної держ-бюджетної теми "Наукові основи створення та раціональної експлуатації нафтогазового обладнання і інструменту" номер державної реєстрації № 0198U005778, яка входить в координаційний план Міністерства освіти і науки України ”Наукові основи розробки нових технологій видобутку нафти і газу, нафтогазопромислового обладнання, поглибленої переробки нафти і газу з метою отримання високоякісних моторних палив, мастильних матеріалів, допоміжних продуктів і нафтохімічної сировини”. Вказаний план входить в національну програму “Нафта і газ України до 2010 року”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОРИ ШПИНДЕЛЯ ВИБІЙНОГО ДВИГУНА ТА ПОКРАЩАННЯ УМОВ ЇЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок