Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ / сторінка 2

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Мета і задачі дослідження. Мета роботи - покращення результатів хірургічного лікування защемлених гриж передньої черевної стінки шляхом раціонального використання алопластичних методів закриття грижових воріт та цілеспрямованої профілактики післяопераційних ранових ускладнень.
Для вирішення даної мети було поставлено наступні завдання:
1.
Вивчити ступінь, спектр і динаміку бактеріального забруднення м’яких тканин при защемленні гриж передньої черевної стінки та оцінити її роль у розвитку ранових ускладнень.
2.
Вивчити динаміку внутрішньочеревного тиску перед та після грижовисічення з приводу защемленої грижі і на підставі цього уточнити показання до вибору методу пластики грижових воріт.
3.
В експерименті вивчити морфологічні особливості взаємодії з тканинами вітчизняних сітчасних матеріалів з комірками різного діаметру, імплантованих у різні шари черевної стінки, у порівнянні зі зразками зарубіжних аналогів та виявити оптимальні засоби їх застосування.
4.
Застосувати алопластику та розробити методи інтраопераційної профілактики ранових ускладнень при защемлених грижах, ускладнених некрозом защемленого органу.
5.
Визначити показання до антибіотикопрофілактики та антибактеріальної терапії при алопластиці защемленої грижі.
6.
Оцінити ефективність передопераційних та післяопераційних методів профілактики і лікування ранових ускладнень та розробити критерії їх використання.
Об’єкт дослідження – хворі із защемленими грижами передньої черевної стінки і лабораторні тварини (щури).
Предмет дослідження – органи і тканини на ділянці герніопластики, бактеріальне засіменіння ран при лікуванні защемленої грижі, найближчі та віддалені результати алопластики і аутопластики грижових воріт при защемленій грижі.
Методи дослідження. Гістологічні зміни тканин грижового мішку пацієнтів та зони імплантації сітчастого матеріалу в експерименті. Бактеріологічне дослідження грижової води, мазків з ран та відділку з дренажів. Моніторинг внутрішньочеревного тиску. Клінічні, біохімічні, ультразвукові, рентгенологічні і статистичні дослідження.
Наукова новизна отриманих результатів.
Вивчено динаміку змін бактеріального засіменіння м’яких тканин при защемленій грижі і її зміни у процесі лікування та встановлено залежність ступеня і характеру бактеріального забруднення від клінічних особливостей захворювання та виду дренування післяопераційної рани. На підставі отриманих даних запропоновано метод операції при защемленні грижі з флегмоною грижових оболонок, який дозволяє знизити бактеріальне засіменіння і в цих умовах виконати алопластику грижових воріт (деклараційний патент України № 21596).
Вивчено динаміку змін внутрішньочеревного тиску при грижовисіченні з приводу защемлених гриж, і на підставі цього вироблено показання до вибору методу пластики, в тому числі і в умовах інфікованої рани.
В експерименті уточнено особливості ранового процесу при під- і надапоневротичній локалізації вітчизняних сітчастих протезів з різним діаметром комірок у порівнянні з аналогічною зарубіжною сіткою. Встановлено, що найменш виражений ступінь травматичного набряку та запалення і найбільш адекватні процеси формування грануляційної тканини і рубця проходять при надапоневротичній локалізації великокомірчастої сітки та підапоневротичній локалізації дрібнокомірчастої сітки.
Уточнено показання до антибіотикопрофілактики і антибіотикотерапії, а також до дренування рани після алопластики защемлених гриж.
Практична значущість отриманих результатів. Розроблені схеми вибору методу алопластики, антибіотикопрофілактики і антибактеріальної терапіїї при защемленій грижі дозволяють виконати алопластику грижових воріт у 98,2% хворих.
Запропонований метод висічення інфікованих м’яких тканин при защемленій грижі із флегмоною грижових оболонок дозволяє знизити мікробне засіменіння і виконати алопластику в умовах інфікованої рани.
Використання експериментальних даних з оптимального розміщення сіток з різним діаметром комірки дозволяє досягти зменшення ранової ексудації і формування повноцінного рубця, що знижує кількість ускладнень після алопластики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок