Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ДЖАФАР А.Х. ЯХ’Я
УДК 616-089.844:616-007.43:616.166.8-06-084-085
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ЯЛЬЧЕНКО Наталія Анатоліївна,
Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри факультетської хірургії і хірургії інтернів.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
МИЛИЦЯ Микола Миколайович,
Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри хірургії та проктології;
доктор медичних наук, професор
БОНДАРЕНКО Ігор Миколайович,
Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри онкології та медичної радіології.
Захист дисертації відбудеться 13.03.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 при Дніпропетровській державній медичній академії (49027, м. Дніпропетровськ, Жовтнева площа, 4, ауд. № 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розіслано 10.02.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. мед. наук, професор Ю.Ю. Кобеляцький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом багатьох років кількість хворих із грижами передньої черевної стінки залишається практично незмінною. Серед грижоносіїв понад 60% є особами працездатного віку, що визначає високу соціальну значущість проблеми (Burger J.W. at al., 2004). Основною проблемою в хірургії защемлених гриж продовжують залишатися ранові ускладнення, які призводять до значного збільшення терміну лікування, збільшення матеріальних витрат, погіршення віддалених результатів.
Частота ранових ускладнень, таких як нагноєння, розходження країв рани, серома, інфільтрати ран, тривала лімфорея, лігатурні нориці, некроз країв рани може сягати 20,9-49,2% (Синенченко В.И. с соавт., 2006; Ярема В.И. с соавт., 2007; Franneby U. et al., 2005).
Запропоновано багато методів профілактики ранових ускладнень, які торкаються різних аспектів ведення хворого. Однак, рекомендації з пріоритетів та доцільності використання того або іншого методу профілактики, особливо при защемленій грижі, в літературі наведено нечисленними публікаціями (Маминошвили О.И. с соавт., 2003).
Відмова від пластичного закриття грижових воріт через ризик розвитку післяопераційних ускладнень з боку рани, серцево-судинної та дихальної систем призводять до великого відсотку (25-30%) рецидивів при защемленій грижі (Милиця Н.Н. с соавт., 2003; Винник Ю.С. с соавт., 2006; Miedema В., 2005).
Поява на ринку України вітчизняних поліпропіленових матеріалів може покращити ситуацію в лікуванні защемлених гриж. Але дані з їх взаємодії з тканинами людини представлено поодинокими публікаціями (Саенко В.Ф. с соавт., 2003). Крім цього, алопластика при защемленій грижі застосовується з більшою обережністю, що багато в чому обумовлено уявою хірургів про ургентне грижовисічення як про операцію “умовно чисту або навіть “брудну”, хоча ряд авторів вважає цю думку перебільшеною (Жебровский, В.В. с соавт., 2003; Захарчук А.П., 2003).
Таким чином, проблему вибору методу пластики та профілактики ранових ускладнень при застосуванні алопластики в лікуванні защемлених гриж до кінця не вирішено, що свідчить про необхідність подальших досліджень з даної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційну роботу виконано у рамках комплексної наукової роботи кафедри факультетської хірургії та хірургії інтернів і кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та невідкладних станів Дніпропетровської державної медичної академії “Розробка на підставі інформаційних технологій строків та обсягу стаціонарного лікування з невідкладної абдомінальної хірургії, інтенсивної терапії та знеболення (державна реєстрація № 0199U002123).

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАНОВИХ УСКЛАДНЕНЬ ПІСЛЯ ГРИЖОВИСІЧЕННЯ З АЛОПЛАСТИКОЮ З ПРИВОДУ ЗАЩЕМЛЕНОЇ ГРИЖІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок