Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРИЧНА НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ТА ЕДЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІОКАРДУ ШЛУНОЧКІВ У ХВОРИХ НА ПРОГРЕСУЮЧУ СТЕНОКАРДІЮ

ЕЛЕКТРИЧНА НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ТА ЕДЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІОКАРДУ ШЛУНОЧКІВ У ХВОРИХ НА ПРОГРЕСУЮЧУ СТЕНОКАРДІЮ

Назва:
ЕЛЕКТРИЧНА НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ТА ЕДЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІОКАРДУ ШЛУНОЧКІВ У ХВОРИХ НА ПРОГРЕСУЮЧУ СТЕНОКАРДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д. СТРАЖЕСКА
РОМАНОВА Олена Миколаївна
УДК 616.12-009.72:612.173.1
ЕЛЕКТРИЧНА НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ТА ЕДЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІОКАРДУ ШЛУНОЧКІВ У ХВОРИХ НА ПРОГРЕСУЮЧУ СТЕНОКАРДІЮ
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (м.Київ).
Науковий керівник:
доктор медичних наук Сичов Олег Сергійович, Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, керівник відділу аритмій серця.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор, академік АМН України, член-кор. НАН України та РАМН, Коркушко Олег Васильович, Інститут геронтології АМН України, м.Київ, керівник відділу клінічної фізіології та патології внутрішніх органів.
Доктор медичних наук Стичинський Олександр Сергійович, Інститут серцево-судинної хірургії АМН України, м. Київ, керівник відділу електрофізіології і рентгехірургічного лікування тахіаритмій.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра факультетської терапії №2, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03151, Київ, вул. Народного Ополчення, 5).
З дисертаціею можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України за адресою: 03151, Київ, вул. Народного Ополчення, 5.
Автореферат розісланий “19” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність проблеми ішемічної хвороби серця (ІХС) обумовлена широкою поширеністю даного захворювання, що веде, незважаючи на досягнуті успіхи в її лікуванні, до значної частоти смертності і інвалідізації населення [Є.І. Чазов, 1991, І.К. Следзевська, 1995, B.Lown, 1980]. В останні роки значно збільшилась кількість хворих з гострими формами ІХС, і ця тенденція спостерігається не тільки в нашій країні, але й в усьому світовому співтоваристві [S.H. Rahimtoola, 1997]. Високі цифри ускладнень, що виникають у хворих в різноманітні періоди ІХС, змушують уточнювати фактори, яки визначають ризик несприятливого виходу захворювання.
Приблизно у 80 % хворих виникненню інфаркту міокарду передує нестабільна стенокардія (НС) [Л.П. Єрмілов, 1984]. Відомо, що при дестабілізації ІХС виникає істотна асиметрія електрофізіологічних властивостей міокарду і формування зон електричної нестабільності шлуночків (ЕНШ), що лежать в основі виникнення фатальних аритмій [В.О.Бобров,О.Й.Жарінов, 1996].
Це змушує уточнити ступінь впливу різноманітних чинників на формування ЕНШ і ризик розвитку несприятливого виходу хвороби. Ознаки ЕНШ і електрофізіологічні властивості міокарду добре вивчені у хворих з гострим інфарктом міокарда [О.М.Пархоменко, 1990], стабільними формами ІХС [Ю.Кайк, 1991], чого не можна сказати про НС і її найбільш поширену форму - прогресуючу стенокардію (ПС). Таким чином, є актуальним вивчити ознаки електричної нестабільністі і електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих в різні періоди прогресуючої стенокардії, а також після її стабілізації, в залежності від основних клінічних і інструментальних показників стану серцево-судинної системи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з основними планами НДР Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска і є фрагментом комплексної теми "Прогнозування перебігу пароксизмальних порушень ритму серця, повторних гострих порушень коронарного кровообігу і розробка заходів по їх профілактиці з метою попередження раптової серцевої смерті" (№ Держреєстрації ДР0196У005237).
Мета і задачі дослідження. Вивчити виявляємість ознак електричної нестабільності шлуночків і електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих в гострий і підгострий періоди прогресуючої стенокардії, а також після її стабілізації, в залежності від виразності ішемії, морфофункціонального стану серця, показників ЕКГ високого дозволу і варіабельності серцевого ритму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРИЧНА НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ТА ЕДЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІОКАРДУ ШЛУНОЧКІВ У ХВОРИХ НА ПРОГРЕСУЮЧУ СТЕНОКАРДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок