Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ СТАЛЕЙ

ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона
МІХОДУЙ
Ольга Леонідівна
УДК 621.791:669.15-194+
+621.791.052:539.4.014.13
ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА
ФОРМУВАННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ В
ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ СТАЛЕЙ
05.03.06.
Зварювання і споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання им. Є.О.Патона НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор технічних наук, професор,
Лобанов Леонід Михайлович
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона
НАН України
Заступник директора
Офіційні опоненти: академік НАН України, професор,
доктор технічних наук
Махненко Володимир Іванович
Інститут електрозварювання ім.Є.О. Патона НАН України
Завідувач відділом
професор, доктор технічних наук
Прохоренко Володимир Михайлович
НТУУ "Київський політехнічний інститут"
Завідувач кафедрою
Провідна установа Відкрите акціонерне товариство "Український
науково - дослідний інститут"Проектстальконструкція"
Державного комітету будівництва, архітектури
та житлової політики України (Київ)
Захист дисертації відбудеться " 27 " 06 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, 03150, м. Київ, 150, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, 03150, м. Київ, 150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий " 17 " 05 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С.Киреєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей формування залишкових напружень в з’єднаннях високоміцних легованих сталей та оптимізації технологічних процесів зварювання для зменшення їх рівня при виготовленні металоконструкцій.
Актуальність теми. Раціональне використання низьковуглецевих легованих високоміцних (НЛВ) сталей з границею текучості 600…1000 МПа є одним з ефективних напрямків підвищення надійності зварних машин, механізмів та інженерних споруд. Шви з бейнітно - мартенсітною (БМ) структурою при різному співвідношенні легуючих елементів забезпечують властивості наплавленого металу після зварювання, які рівноцінні їм по міцності та холодостійкості. Але такі шви відрізняються підвищеною схильністю до уповільненого руйнування, що зумовлює необхідність додаткового використання менш міцних, але більш пластичних швів: з ферріто-бейнітною (ФБ) або аустенітною (А) структурами. Ця обставина здійснює істотний вплив на протікання фазових та структурних перетворень шва, ЗТВ та в кінцевому рахунку, як на утворення в них зварювальних напружень, уповільнене руйнування, так і на міцність та працездатність в цілому конструкцій.
У вітчизняній практиці виконувалися окремі дослідження напруженого стану з’єднань НЛВ сталей. Це сприяло проведенню в останні роки робіт, спрямованих на вивчення особливостей формування напруженого стану з’єднань НЛВ сталей в залежності від зміни технологічних процесів зварювання. Вони були реалізовані в рамках відомчих планів Національної академії наук України, а також Державних програм Міністерства України у справах науки та технологій 04.05/03373 "Розробка методів та засобів технічної діагностики зварних машинобудівних конструкцій на основі використання голографічної інтерферометрії та акустичної емісії" та 04.05/04765 "Розробити ефективні засоби підвищення службових властивостей зварних конструкцій будівельно - дорожньої та гірничорудної техніки при їх виготовленні та ревіталізації на основі вдосконалення процесів зварювання та нормативних вимог до легованих конструкційних сталей".
Всі ці дослідження були спрямовані на пошук раціональних шляхів зниження рівня залишкових напружень в зварних з’єднаннях. Подальший розвиток робіт у цьому напрямку повинен сприяти підвищенню працездатності зварних конструкцій із легованих високоміцних сталей (при різних видах навантаження), а також їх опірності уповільненому руйнуванню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок