Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ЗРОШУВАНИХ ПОМІРНОЇ ТА ХОЛОДНОЇ ФАЦІЙ

СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ЗРОШУВАНИХ ПОМІРНОЇ ТА ХОЛОДНОЇ ФАЦІЙ

Назва:
СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ЗРОШУВАНИХ ПОМІРНОЇ ТА ХОЛОДНОЇ ФАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський державний університет імені Івана Франка
СВИДНИЦЬКИЙ
БОГДАН ПЕТРОВИЧ
УДК 631.411.2: 631.6: 626.8
СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ЗРОШУВАНИХ ПОМІРНОЇ ТА ХОЛОДНОЇ ФАЦІЙ
11.00.05 - біогеографія і географія грунтів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії грунтів Львівського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
завідувач кафедри географії грунтів
Львівського державного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Світличний Олександр Олексійович,
кафедра фізичної географії і природокористування
Одеського державного університету
імені І.І.Мечнікова;
 
кандидат сільськогосподарських наук, професор
Ковалишин Деонізія Іванівна,
кафедра фізичної географії Тернопільського
державного педагогічного університету
імені В.Гнатюка
Провідна установа: Інститут грунтознавства та агрохімії ім.О.Н.Соколовського УААН, м.Харків
Захист відбудеться 21 травня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 у Львівському державному університеті імені Івана Франка (290000, м.Львів, вул. Дорошенка, 41)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (290000, м.Львів, вул.Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 20 квітня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хомин Я.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання поліпшення властивостей чорноземів південних зрошуваних та підвищення їх продуктивності набуває особливого значення на сучасному етапі спаду інтенсифікації землеробства. Останнім часом у науковій літературі з’явилось багато публікацій, які висвітлюють зміни властивостей грунтів під впливом зрошення, в т.ч. процеси їх деградації, але трактування їх неоднозначне. В центрі уваги при зрошенні в степу повинна стояти доля “царя грунтів” - чорнозему. Тому дослідження були направлені перш за все на вивчення сучасних процесів грунтотворення у чорноземах південних зрошуваних різних грунтово-кліматичних фацій (ГКФ) з тим, щоб на підставі пізнання їх сутності, спрямувати розвиток в бажаному напрямі, тобто забезпечити підвищення їх родючості та збереження. Вивчення цих процесів у чорноземах південних помірної східноєвропейської ГКФ на території Інгулецької зрошуваної системи (ІЗС) та холодної західносибірської ГКФ на території Алейської зрошуваної системи (АЗС) дало змогу виявити загальні та специфічні напрямки розвитку сучасних процесів грунтоутворення. До загальних відносяться олучніння, десорбція Са2+, зменшення ємкості вбирання, підлуження, дезагрегація та ущільнення, хоч ступінь їх прояву має індивідуальні особливості; до специфічних - процеси одночасного обезсолення і вторинного осолонцювання на ІЗС та процеси обезсолення і вторинного засолення на АЗС. Актуальними є проведені подекадні режимні дослідження на АЗС, які дали змогу детально вивчити міграцію легкорозчинних солей (ЛС) і вологи у грунтовій товщі та встановити їх зв’язок з поливними і грунтовими водами. Режимні дослідження доповнили кількісні характеристики зрошуваних чорноземів і розширили можливості для встановлення еталонів зрошуваних чорноземів та параметрів допустимих змін. Знання таких параметрів поряд з результатами моніторингових досліджень, дозволять оперативно реагувати на переходи через допустимі рівні змін і коректувати їх шляхом проведення агротехнічних та меліоративних заходів.
Об’єктом дослідження - були богарні та зрошувані чорноземи південні помірної та холодної ГКФ. Предметом дослідження - сучасні процеси у змінених зрошенням умовах грунтотворення, які проявились у водно-сольовому режимі, фізико-хімічних та фізичних властивостях чорноземів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Вибраний напрямок досліджень пов’язаний з кафедральною тематикою “Проблеми генези, географії і класифікації грунтів” та державною програмою розробки агроекологічної концепції зрошення чорноземів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ЗРОШУВАНИХ ПОМІРНОЇ ТА ХОЛОДНОЇ ФАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок