Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО РЕФЛЕКСИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ УЧНІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО РЕФЛЕКСИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ УЧНІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО РЕФЛЕКСИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ УЧНІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
ТРУБІЦИНА ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
УДК 378.937
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ДО РЕФЛЕКСИВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ УЧНІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному
університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Єрьоменко Тетяна Євстафіївна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри германської філології та
методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
директор Інституту проблем виховання
АПН України (м.Київ)
·
кандидат педагогічних наук
Князян Маріанна Олексіївна,
Ізмаїльський державний педагогічний інститут,
завідувач кафедри романської філології
Провідна установа – Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки,
Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” квітня 2002 р. о 13____год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південно-українського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “14” березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена реформуванням вітчизняної системи вищої педагогічної освіти, покликаної у зв'язку з неухильним розширенням міжнародних контактів, розповсюдженням мережі телекомунікацій, персональних комп'ютерів і зростаючою можливістю виходу в інтернет, здійснити підготовку творчої особистості вчителя іноземної мови з іміджем професіонала інноваційного типу. Останній пов'язується з досягненням учителем особливого авторитету у сфері трансляції цінностей національної і світової культури, його здатністю створити сприятливі умови для соціального партнерства, налагодження гармонійних педагогічних стосунків і взаєморозуміння з новою генерацією підростаючого покоління, з урахуванням особливостей її внутрішнього світу, потреб, перспектив розвитку й пізнавальної активності. Це передбачає принципову перебудову психологічної структури діяльності вчителя іноземної мови як процесу рефлексивного управління, а також оволодіння ним своєю новою професійною роллю – бути активним дослідником, діагностом, проектувальником, організатором і диспетчером продуктивної навчально-пізнавальної й іномовної мовленнєвої діяльності учня, тобто менеджером освіти.
Як наголошено у Національній доктрині розвитку освіти України у ХХI столітті, нові пріоритети й соціокультурні цінності, що обумовлюють необхідність інноватизації змісту, засобів, форм і методів професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови, сприяли значній активізації наукових досліджень у різних напрямках. Однак питання, пов'язані з посиленням саме управлінського аспекту професійної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови, оволодіння ним основами педагогічного менеджменту й самоменеджменту, формування у нього якостей особистості нового типу - як професійного управлінця у сфері освіти до сьогодні не були предметом спеціального науково-педагогічного дослідження. Водночас необхідність таких наукових розробок є очевидною, оскільки без них неможливе запровадження у сучасну шкільну практику нових технологій навчання іноземних мов, що потребують реалізації функцій учителя саме як менеджера навчально-пізнавального процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО РЕФЛЕКСИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ УЧНІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок