Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ В УПРАВЛІННІ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ В УПРАВЛІННІ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ В УПРАВЛІННІ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОРОШУН ВІКТОРІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 519.866:332.14
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ
В УПРАВЛІННІ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та
інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Запоріжжя – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Солодухін Станіслав Володимирович,
Запорізька державна інженерна академія
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія” (м. Київ), завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Руденський Роман Анатолійович,
Донецький національний університет (м. Донецьк), доцент кафедри економічної кібернетики
Захист відбудеться “23” квітня 2008 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.01 при Класичному приватному університеті за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 124.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Класичного приватного університету за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 114.
Автореферат розісланий “21” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Головкова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки України одним з основних інструментів управління регіональною економікою є бюджетна система, основу якої складають місцеві бюджети, в яких акумулюються фінансові ресурси для забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів. Однак, нестабільність політичної, економічної та соціальної ситуації, як на регіональному, так і на державному рівнях негативно впливають на стан місцевих бюджетів в Україні.
Нестабільність доходної бази місцевих бюджетів, недосконалість механізму міжрегіонального перерозподілу державних прибутків, значні відмінності в рівні економічного розвитку регіонів, умовах життя в них потенційно ведуть до соціальних конфліктів і політичної нестабільності. Отже, місцеве самоврядування потребує сучасного інструментарію з підготовки управлінських рішень з бюджетного планування та прогнозування соціально-економічного розвитку регіону.
Фундаментальні дослідження з питань бюджетної політики здійснювали Ерхард Л., Кейнс Дж., Лафер А., Фрідман М. та ін. Вирішення проблем застосування математичних методів та моделей в управлінні складними соціально-економічними системами розглянуто в роботах вітчизняних та зарубіжних вчених: Базилевича В.Д., Вітлінського В.В., Вовка В.М., Геєця В.М., Заруби В.Я., Іванова М.М., Клебанової Т.С., Лепи М.М., Лисенка Ю.Г., Порохні В.М., Черняка О.І. Дослідження проблем податково-бюджетного регулювання висвітлено у роботах Букача Б.О., Каламбет С.В., Личкіної Н.Н., Лук’яненко І.Г., Руденського Р.А., Сергєєвої Л.Н., Скрипника А.В., Сисой Ю.В., Тарангул Л.Л., Чугунова І.Я. та інших.
Аналіз теоретичного обґрунтування та практичного впровадження наукових досягнень з питань планування місцевих бюджетів дає змогу визначити, що проблема пошуку і застосування ефективних методів і моделей підготовки управлінських рішень з бюджетного планування в сучасних умовах розвитку регіонів й досі потребує вирішення в контексті управління регіональною соціально-економічною системою. У зв‘язку з цим розробка комплексу економіко-математичних моделей щодо забезпечення процесів бюджетного планування в управлінні регіональним розвитком є актуальною.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в межах наукової держбюджетної теми Запорізької державної інженерної академії “Розробка концепції нагромадження інтелектуального потенціалу нації на основі моделі управління розвитком інтелектуальних ресурсів освітньої галузі” (номер державної реєстрації 0104U000587).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ В УПРАВЛІННІ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок