Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення надійності тягових передач електропоїздів

Підвищення надійності тягових передач електропоїздів

Назва:
Підвищення надійності тягових передач електропоїздів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,20 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
українська державна академія залізничного транспорту
УДК 621.333
Зубенко Денис Юрійович
Підвищення надійності тягових передач електропоїздів
05.22.07 – рухомий склад залізниць та тяга поїздів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства на кафедрі “Міський електричний транспорт”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
Кандидат технічних наук, доцент
Далека Василь Хомич, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедрою “Міський електричний транспорт”
Офіційні опоненти
Доктор технічних наук, професор
Бабанін Олександр Борисович, Українська державна академія залізничного транспорту, професор кафедри “Експлуатація та ремонт рухомого складу”
Кандидат технічних наук,
Носков Валентин Іванович, Завод "Електроважмаш", Головний конструктор
Провідна установа
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, кафедра "Локомотиви", Міністерство транспорту та зв'язку України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “10” березня 2005р.
о 13-30 годині в конф. залі на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.820.04 в Українській державній академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий “ 8 ” лютого 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колесник І.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Сучасний стан міського та приміського рухомого складу потребує вирішення комплексу наукових та практичних задач його відновлення, утримання та ремонту. Напружена економічна ситуація в Україні не дозволяє в повній мірі поповнювати парк електропоїздів. Це викликає необхідність подовження строку експлуатації і вимагає розробку науково-обгрунтованих рекомендацій, що повинні забезпечити на належному рівні їх надійність.
Актуальність теми дисертації зумовлена необхідністю вирішення наукової задачі підвищення надійності тягових передач електропоїздів. Електропоїзд (як магістральний, так і метрополітену) є особливим видом транспорту для пасажирських перевезень і його нормальна робота багато в чому залежить від технічного стану вузлів екіпажної частини. Тому наукова задача пошуку та обгрунтування зменшення зносу та його контролю має актуальне значення. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №769 від 2.06.98р. затверджена Державна програма розвитку рухомого складу соціального призначення, яка передбачає комплекс науково-дослідних і конструкторських розробок, включаючи розробку і впровадження нових технологій обслуговування та ремонту електропоздів. Це також потребує доопрацювання статистичних та інструментальних методів контролю стану тягових передач електропоїздів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі "Міський електричний транспорт" Харківської національної академії міського господарства в період 1998-2004р.р. відповідно до планів науково-дослідних робіт академії, що проводяться згідно з Державними і галузевими програмами та висвітлені в звітах: "Дослідження і розробка технічних пропозицій по підвищенню якості тяги та гальмування вагонів метрополітену" (№ГР0199U006494, 1998р., 123с.); "Розробка положення про порядок експлуатації міського транспорту з важкими умовами руху" (№ГР0102U009213, 2001р., 146с.); "Підвищення працездатності тягових електродвигунів вагонів метрополітену" (№ГР0203U001404, 2002р., 151с.).
Мета і завдання дослідження.
Метою работи є покращення технічного стану електропоїздів на підставі вирішення наукової задачі підвищення надійності їх тягових передач.
Виходячи з цього в дисертації поставлені слідуючи задачі:
- провести аналіз зносової рівноміцності вузлів і деталей тягових передач;
- формалізувати задачу визначення ресурсу тягових передач по зносостійкості та з урахуванням зносової рівноміцності;
- визначити залежність зносу робочої поверхні зубчастих коліс від терміну їх служби;
- науково обгрунтувати можливість прогнозування ресурсу тягових передач без розборки методами технічної діагностики;
- отримати експлуатаційні параметри роботи електропоїздів за допомогою автоматизованої системи збирання і обробки інформації (АСЗОІ);
- доопрацювати технології контролю стану деталей тягових передач щодо їх об'єктивності за рахунок впровадження сучасних методів і приладів вібродіагностики;
- доробити методи інструментального контролю та вібродіагностування тягових передач за допомогою ПЕОМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Підвищення надійності тягових передач електропоїздів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок