Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ

Загрузка...

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ / сторінка 5

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дотепер ряд положень вчення про криміналістичну версію зберігає дискусійний характер. Встановлено, що криміналістична версія є основою планування розслідування злочинів. Розглянуто природу і функції криміналістичних версій. Досліджено чотири основні функції версії: аналітичну, пізнавальну (гносеологічну), прогностичну й організаційну.
На основі критичного розгляду існуючих класифікацій криміналістичних версій запропоновано таку класифікацію: а) за суб’єктом висування: слідчі, розшукові, експертні, судові; б) за обсягом пояснюваних фактів: загальні та окремі; в) за ступенем визначеності: типові і конкретні; г) за спрямованістю в часі: ретроспективні і прогностичні; д) за формою логічних взаємовідносин: основні і контрверсії.
У підрозділі 1.3. “Принципи та види планування розслідування злочинів” розглянуто теоретичні положення про принципи, цілі, структуру, умови, види і форми планування розслідування злочинів.
Принципи планування розслідування можуть бути охарактеризовані як об’єктивні і закономірні за своєю природою вимоги, що запроваджені у слідчу діяльність і управляють нею у практичному її здійсненні. Визначено, що до специфічних принципів планування слід відносити індивідуальність, динамічність і обґрунтованість.
Цілі планування полягають у визначенні напряму і змісту діяльності слідчого на всіх етапах розслідування, забезпеченні цілеспрямованості, повноти, об’єктивності, всебічності і швидкості, економії часу, сил і засобів.
Визначено, що умови планування розслідування – це сукупність певних обставин, фактів, знань і умінь, які роблять можливим здійснення планування діяльності з розслідування злочинів. До умов планування розслідування, на думку дисертанта, слід віднести об’єктивні фактори, а саме: наявність первинної інформації про подію, яка має ознаки злочину, та її аналіз, а також слідчі ситуації як комплекс доказової та оперативної інформації на кожному етапі розслідування.
Питання про елементи планування розслідування у криміналістичній літературі вирішено неоднозначно. Єдиний за своїми цілями і тактичним значенням процес планування розслідування, зі змістовного боку, становить систему, елементи якої є взаємозалежними і взаємозумовленими. Вони відносно постійні, пов’язані між собою, що дозволяє об’єднати їх у комплекси дій і розглядати як елементи структури планування.
Існують дві форми планування розслідування: уявна (усна) і письмова. Деякі автори вважають, що уявна (усна) форма планування самостійного значення не має, передує письмовій і існує як проміжна, до складання письмового плану. У дисертації заперечується це твердження, з огляду на те, що планування – це насамперед розумова діяльність слідчого. Як показало вивчення емпіричного матеріалу, перехід усної форми планування в письмову на практиці відбувається не завжди.
Проведене опитування свідчить, що 100% слідчих і 83% оперативних співробітників підрозділів ОВС планують розслідування злочинів. Однак вивчення кримінальних справ показало, що в 72 % випадків письмовий план розслідування в матеріалах кримінальних справ відсутній. За результатами анкетування встановлено, що 100% слідчих планують розслідування у формі уявної моделі, 28,5% з них складають письмовий план розслідування у виді переліку питань чи дій, які необхідно виконати під час розслідування, у хронологічному або логічному порядку. Досить рідко складаються письмові плани у формі графічних схем (менше 1%), “схем-шахматок” (2,2%), “особистих карток” обвинувачуваних (1,2%).
Встановлено, що недооцінка питань планування на практиці помітно впливає на виконання завдань, покладених на правоохоронні органи. Зокрема, можна виділити такі недоліки: 1) необґрунтоване продовження термінів розслідування; 2) хаотичність і непослідовність проведення слідчих дій і оперативно-розшукових заходів; 3) неефективність використання людських і матеріальних ресурсів, науково-технічних засобів; 4) відсутність ефективної взаємодії між органами і службами, що беруть участь у розслідуванні; 5) відсутність наукової організації праці і управління; 6) відсутність тактичних операцій, які необхідно планувати і готувати заздалегідь; 7) порушення процесуальних норм; 8) низька якість розслідування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок