Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ / сторінка 7

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Аналіз практичної діяльності ОВС дозволив визначити та дослідити цілий ряд суб’єктивних і об’єктивних факторів, які перешкоджають ефективній організації розслідування. Автором надані певні рекомендації для подолання цих факторів і підвищення ефективності розслідування.
У підрозділі 2.2. “Взаємодія в діяльності слідчих, оперативно-розшукових та інших органів під час розслідування злочинів” визначено, що процес взаємодії в правоохоронній діяльності є закономірним і виправданим. Конкретні форми взаємодії поділяються на дві великі групи: 1) нормативно-правові; 2) організаційно-тактичні. Аналіз вивчених кримінальних справ і опитування працівників ОВС свідчить, що серед форм взаємодії найчастіше зустрічаються такі: слідчо-оперативні групи, створені для огляду місця події (82,3%), слідчо-оперативні групи, створені для проведення тактичних операцій (16,5%), спільне планування (10,3%), спільна підготовка і проведення слідчих дій (22%), виконання окремих доручень слідчого органом дізнання (34%), обмін інформацією (15,2%), спільні робочі наради (1%). За умови правильної організації взаємодії під час розслідування злочинів однією з найбільш ефективних форм може стати спільна організація та проведення тактичних операцій. Доведено, що під час організації і здійснення взаємодії виникають проблеми організаційного, тактичного і психологічного характеру. Для підвищення ефективності організації взаємодії слідчих, оперативно-розшукових та інших органів під час розслідування злочинів запропоновано такі рекомендації: 1) доцільно внести до КПК України положення, що суворо регламентують відповідальність органів дізнання за виконання окремих доручень слідчого; 2) необхідно змінити існуючу систему звітності таким чином, щоб показники роботи органу дізнання з розкриття та розслідування злочинів прямо залежали від кінцевих результатів розслідування без урахування проміжних результатів; 3) доцільно реорганізувати діяльність оперативних і слідчих підрозділів за лінійним принципом, підвищити рівень спеціалізації і вивести слідчі підрозділи ОВС з адміністративного підпорядкування територіальним органам дізнання; 4) керівникам органів дізнання і слідчих підрозділів необхідно посилити контроль за процесом планування розслідування й організації взаємодії, налагодити постійний обмін інформацією між слідчими й оперативними підрозділами; 5) для подолання психологічних проблем під час організації взаємодії керівникам підрозділів доцільно організувати моніторинг психологічного клімату, якісно поліпшити психологічне забезпечення діяльності співробітників.
У підрозділі 2.3. “Організація спеціалізованих слідчих підрозділів” досліджено принципи організації діяльності та побудови структури правоохоронних органів в Україні. Встановлено, що використовуються принципи універсалізації та спеціалізації. На думку автора, принцип універсалізації в діяльності правоохоронних органів означає мінімальну диференціацію сил, засобів і методів вирішення завдань розкриття та розслідування злочинів. Такий спосіб організації діяльності має ряд істотних недоліків. Альтернативою використання принципу універсалізації виступає принцип спеціалізації, але його застосування теж має певні недоліки. Автор обґрунтовує необхідність більш широкого використання принципу спеціалізації для організації спеціалізованих слідчих підрозділів і пропонує такі рекомендації: 1) запровадити диференційоване використання, залежно від оперативної обстановки, змішаного зонально-лінійного способу організації діяльності правоохоронних органів для боротьби зі злочинністю (злочинами, що не становлять великої суспільної небезпеки); 2) створити у складі наявних підрозділів боротьби з окремими видами злочинів (боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, зі злочинами у сфері економіки, з організованою злочинністю, з тероризмом) слідчі підрозділи, які діють на постійній основі, що фактично трансформує ці підрозділи з категорії оперативних у спеціалізовані слідчо-оперативні; 3) у зв’язку з великою суспільною небезпекою тяжких злочинів проти життя і здоров’я громадян і специфікою розслідування цієї категорії злочинів (наприклад, розслідування вбивств на замовлення), створити спеціалізовані слідчі підрозділи з розслідування цього виду злочинів; 4) у зв’язку з появою і в перспективі можливим поширенням злочинів у сфері комп’ютерної інформації, що мають значну специфіку, необхідно створити спеціалізовані слідчі підрозділи боротьби зі злочинами цієї категорії і своєчасно підготувати для них оперативних та слідчих співробітників; 5) у зв’язку з розвитком транснаціональної злочинності і з урахуванням специфіки діяльності з розслідування цих злочинів необхідно створити спеціалізовані підрозділи, які б мали можливість ефективно взаємодіяти з правоохоронними органами інших держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок