Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку

Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку

Назва:
Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,26 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Севастопольський державний технічний університет
Дроботов Андрій Анатолійович
УДК 621.396.777.83
Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку
05.12. 07 – Антени та прилади мікрохвильової техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь - 1999
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Севастопольському державному технічному університеті (департамент радіотехніки)
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Лобкова Любов Михайлівна,
СевДТУ
Офіційні опоненти :
доктор технічних наук, професор
Кулемін Геннадій Петрович,
ІРЄ ім. А.Я. Усікова НАН України
кандидат технічних наук
Ермолов Павло Петрович,
Підприємство "Вебер"
Провідна установа Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
Захист відбудеться “ 24 ” 06 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 50.052.03 в Севастопольському державному технічному університеті.
Адреса університету: 335053, г. Севастополь, Стрілецька бухта, Студмістечко.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “ 20 ” 05 1999 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 50.052.03, к.т.н., ст. викладач М. Б. Проценко
Актуальність теми
Розвиток мережі супутникових систем суднового радіозв'язку призвів до необхідності пред'явити більш жорсткі вимоги до проектування суднових дифракційних антен.
Вдосконалення таких антен неможливе без рішення широкого кола задач аналізу і синтезу, серед яких важливе місце займає розробка математичної моделі оптимізації геометричних характеристик дводзеркальних антен з урахуванням впливу дійсного розташування антені на кораблі і її електромагнітной сумісності, а також впливу турбулентних неоднорідностей показника преломлення в приводному шарі атмосфери і статистичних властивостей морського заворушення.
Існують асимптотичні засоби розрахунку до різноманітних варіантів дифракційних антен. Але вони не можуть найбільш повно описати фізичну модель дійсної антени, працюючої в дійсних умовах, при цьому не існує обгрунтованого вибору геометричних параметрів при побудові дводзеркальних антен.
Тому всі існуючі типи дводзеркальних антен будуються в основному з використанням довгофокусних дзеркал при основній вимозі – отримання максимального значення коефіцієнта підсилення антени і зменшення бокового випромінювання.
Застосування антен в дійсних умовах призвело до необхідності перегляду критерію оптимального вибору параметрів антени, з урахуванням шумових характеристик антени, її коефіцієнту розсіювання і коефіцієнту використання апертури.
Вплив зовнішніх чинників на параметри суднових антен призвів до необхідності врахування статистичної теорії антен, що дозволить оцінити характер зміни середньої діаграми направленості по потужності, а також можливі втрати підсилення антени.
Таким чином, вжита спроба, розробити математичну модель дводзеркальної антени, що враховує як детерміновані так і статистичні характеристики, на підставі яких можна проводити оптимізацію геометричних параметрів антени.
Мета і основні завдання досліджень.
Метою нинішньої роботи є: 1) рішення задачі дослідження характеристик випромінювання дводзеркальних антен з урахуванням розташування системи, що опромінює, в зоні Френеля великого дзеркала.
2) оцінка статистичних характеристик поля випромінювання одновимірної і двовимірної апертур при заданому амплітудно-фазовому розподілі поля.
Основні задачі дослідження мали наступне:
1) Розробку математичної моделі до розрахунку дводзеркальних антен і дослідження просторово-поляризаційної структури поля випромінювання, зумовленої впливом амплітудно-фазового розподілу поля первинного опромінювача і близькістю розташування системи, що опромінює, до френелевської зони.
2) Теоретичне дослідження амплітудно-фазових характеристик дводзеркальних антен.
3) Теоретичні дослідження статистичних характеристик поля випромінювання двовимірних і одновимірних апертур.
4) Розробку чисельних засобів оптимізації детермінованих та статистичних характеристик поля випромінювання двовимірних апертур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок