Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД РОЗРАХУНКУ ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСОРИ ШАСІ ЛЕГКОГО ЛІТАКА З УРАХУВАННЯМ НЕРІВНОСТЕЙ АЕРОДРОМУ

МЕТОД РОЗРАХУНКУ ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСОРИ ШАСІ ЛЕГКОГО ЛІТАКА З УРАХУВАННЯМ НЕРІВНОСТЕЙ АЕРОДРОМУ

Назва:
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСОРИ ШАСІ ЛЕГКОГО ЛІТАКА З УРАХУВАННЯМ НЕРІВНОСТЕЙ АЕРОДРОМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського
"Харківський авіаційний інститут"
Абдулкадір Ях‘я Амін
УДК 629.735:539.43
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСОРИ ШАСІ ЛЕГКОГО ЛІТАКА З УРАХУВАННЯМ НЕРІВНОСТЕЙ АЕРОДРОМУ
Спеціальність 05.07.03 - міцність літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
професор Фомічов Петро Олександрович,
Національний аерокосмічний університет "ХАІ",
завідувач кафедри міцності літальних апаратів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор Морачковський Олег Костянтинович,
Національний технічний університет "ХПІ",
завідувач кафедри теоретичної механіки;
кандидат технічних наук,
доцент Гребеніков Олександр Григорович,
Національний аерокосмічний університет "ХАІ",
начальник учбового центру систем CAD/CAM/CAE.
Провідна установа: Авіаційний науково - технічний комплекс ім. О.К. Антонова, м. Київ.
Захист відбудеться "27" червня 2003р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.03 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків-70, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" за адресою: м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 23 травня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Саприкін В.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення безпеки експлуатації є однією з основних вимог, що враховуються при проектуванні літаків. Аналіз статистичних даних свідчить про те, що великий відсоток льотних подій відповідає етапам зліту та посадки. Норми льотної придатності літаків регламентують розрахункові випадки, що визначають статичну міцність конструкції. На теперішній час добре розроблено методи розрахунку навантажень на шасі, що засновані на інтегруванні рівнянь руху літака при зльоті та посадці. Велика кількість робіт присвячена розрахунку амортизаційних систем і міцності шасі. У переважній більшості розглядаються шасі з рідинно - газовими амортизаторами. Однак, в експлуатації знаходиться велика кількість надлегких і легких літаків, у конструкціях яких застосовано амортизатори ресорного типу. Ці літаки здійснюють польоти з ґрунтових аеродромів, нерівності яких значно перевищують нерівності бетонованих злітно-посадочних смуг і рулійних доріжок. Методи розрахунку ресурсу таких амортизаторів в літературі відсутні. Ресурс ресор встановлюють емпірічним шляхом. З іншого боку, вимоги забезпечення міцності при експлуатаційних навантаженнях (максимальних з можливих в експлуатації) і ресурсу конструкції повинні бути враховані при встановленні гранично припустимих параметрів нерівностей аеродрому.
Ресора шасі працює в умовах циклічного згину. Відомо, що довговічність при згині залежить від геометрії переріза деталі. Сучасні довідкові дані про втомні та циклічні деформаційні властивості конструкційних матеріалів одержують в умовах однорідного напруженого стану. Тому необхідна методика розрахунку довговічності при циклічному згині, що грунтується на таких довідкових даних. Методика розрахунку довговічності в умовах згину повинна базуватися на експериментально підтвердженому і фізично обґрунтованому критерії втомного руйнування при неоднорідному напруженому стані.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась автором відповідно до фундаментальної науково-дослідної роботи "Дослідження методів підвищення ресурсу конструкцій літальних апаратів для формування сертифікаційних нормативів апаратів загального призначення", номер Державної реєстрації 0100U003452, яка проводилась у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОД РОЗРАХУНКУ ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСОРИ ШАСІ ЛЕГКОГО ЛІТАКА З УРАХУВАННЯМ НЕРІВНОСТЕЙ АЕРОДРОМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок