Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
САВОСТА АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК:159.9:378.147
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ
ПОТРЕБИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНИХ
ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Огороднійчук Зоя Василівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка, директор;
 
кандидат психологічних наук, доцент
Музика Олександр Леонідович,
Житомирський державний педагогічний університет імені І.Франка, завідувач кафедри практичної психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, відділ психології профорієнтації, м. Київ.
Захист відбудеться “18” квітня 2002 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “15“ березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Життєве самовизначення особистості – це пошук і встановлення людиною свого місця у системі суспільних та міжособистісних відносин. Характер корінних змін, що відбуваються в Україні, протиріччя та проблеми нинішнього складного періоду, які доводиться переживати суспільству, не можуть не впливати на процес професійного самовизначення сучасної молоді. Студентський вік є найбільш значущим для професійного становлення особистості, яке полягає в засвоєнні вимог вищої школи, адаптації до методів навчання, творчому оволодінні обраною професією і всебічному розвитку. Вибір теми дослідження зумовлений як завданнями реформування освіти в напрямку її гуманітаризації та гуманізації з метою всебічного гармонійного розвитку особистості, так і потребою в удосконаленні системи підготовки вчителів та недостатньою розробленістю проблеми професійно-пізнавальної потреби майбутніх учителів спеціальних загальноосвітніх шкіл.
Актуальність дослідження цієї проблеми визначається тим, що саме професійно-пізнавальна потреба впливає на професійне становлення студентської молоді. Провідним чинником, який визначає успішність оволодіння професійними знаннями, є рівень розвитку професійно-пізнавальної потреби. Недостатній розвиток цієї потреби стає на перешкоді продуктивному засвоєнню професійних знань. Професійно-пізнавальна потреба спонукає молодь до бажання ово-лодівати знаннями, наполегливо домагатися високого рівня їх засвоєння, допо-магає долати перепони на шляху до пізнання. Вона дозволяє майбутньому вчителю почувати себе впевнено у процесі роботи і якісно виконувати свої професійні обов’язки.
Необхідність розробок даної проблеми в сучасній психолого-педагогічній науці зумовлена ще тим, що у результаті низької соціальної захищеності населення, складної екологічної ситуації, низького рівня медичного обслуговування громадян зростає кількість дітей з особливими потребами. Для роботи з такими дітьми в нашій країні, як і в усьому світі, існує система закладів освіти: спеціалізовані дошкільні навчальні заклади, школи-інтернати. При своєчасному виявленні порушень і своєчасній корекції діти з особливими потребами одержують необхідні для життя знання, уміння, навички і, таким чином, займають певну нішу в суспільстві. Повноцінне входження дитини з певними фізичними та психічними вадами в сучасне життя, практичне застосування отриманих знань значною мірою залежить від педагога-дефектолога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок