Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНІ ПРОЦЕСИ В ДЖЕРЕЛІ НЕГАТИВНИХ ІОНІВ ВОДНЮ З ВІДБИТКОВИМ РОЗРЯДОМ

КІНЕТИЧНІ ПРОЦЕСИ В ДЖЕРЕЛІ НЕГАТИВНИХ ІОНІВ ВОДНЮ З ВІДБИТКОВИМ РОЗРЯДОМ

Назва:
КІНЕТИЧНІ ПРОЦЕСИ В ДЖЕРЕЛІ НЕГАТИВНИХ ІОНІВ ВОДНЮ З ВІДБИТКОВИМ РОЗРЯДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РЯБЦЕВ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 533.9.004.14
КІНЕТИЧНІ ПРОЦЕСИ В ДЖЕРЕЛІ НЕГАТИВНИХ ІОНІВ ВОДНЮ З ВІДБИТКОВИМ РОЗРЯДОМ
01.04.04 – Фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, Щедрін Анатолій Іванович Інститут фізики НАН України провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор, Кириченко Георгій Сергійович
Інститут ядерних досліджень НАН України завідуючий відділом фізики плазми
доктор фізико-математичних наук, доцент, Черняк Валерій Якович
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченко, доцент кафедри фіз. електроніки
Провідна установа: | Інститут плазмової електроніки і нових методів прискорення ННЦ „Харківський фізико-технічний Інститут”
Захист відбудеться „23” березня 2006 р. о ____ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України
за адресою: 03028, м.Київ-28, пр.Науки, 46,.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН
Автореферат розіслано „22” лютого 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання інтересу до отримання й дослідження пучків негативних іонів, що спостерігається в останні роки, зумовлено не тільки їхнім широким використанням в прискорювальній техніці, в атомній і іонній фізиці, в іонних технологіях, але, головним чином, – перспективою застосування в інжекторах нейтральних часток для нагріву термоядерної плазми, що утримується магнітним полем. Потужні пучки нейтральних атомів водню з енергією порядку 1 МеВ і еквівалентним струмом до 10 А, які отримують при нейтралізації пучків негативних іонів шляхом відриву електронів зовнішніх оболонок, практично не мають обмеження зверху по енергіях на відміну від пучків, що отримують при нейтралізації позитивних іонів. Причиною цього є сталість відношення перетинів процесів H–H, HH+ при високих енергіях. Але низька енергія зв'язку додаткового електрона з атомом або збудженою молекулою водню, у свою чергу, ускладнює завдання створення інтенсивних пучків таких іонів, і тривалий час можливість широкого застосування подібних пучків стримувалася відсутністю способів їх одержання.
Створення нових ефективних джерел іонів Н- вимагало ретельних і глибоких досліджень як процесів, відповідальних за утворення й розпад іонів Н–, так і всього спектру фізичних процесів, що відбуваються у водневих розрядах із магнітним полем. Тому паралельно йшло вивчення нерівноважної коливальної кінетики в джерелах негативних іонів водню.
Поряд з цим помітні зусилля експериментаторів і теоретиків були зосереджені на вивченні позитивного впливу цезію на параметри джерел негативних іонів та на об'ємні процеси в них. Однак механізм цього явища не було з'ясовано.
У теоретичних дослідженнях плазмових бесцезіевих систем розглядався випадок просторово-однорідного розподілу плазми, що дозволяло отримати лише значення концентрації іонів Н- у розряді. Величина ж густини струму негативних іонів в області емісійної щілини, що фактично зумовлює ефективність джерела, у рамках цієї моделі не могла бути розрахованою. Досліджувалися також явища переносу плазми, але при цьому практично без уваги залишалася кінетика утворення негативних іонів.
Зараз розвиток методів отримання негативних іонів з низькою спорідненістю до електрона (Н-, D-) активно стимулюється практичними застосуваннями й швидко прогресує. Відповідно зростають вимоги до повноти й точності опису процесів, що відбуваються в джерелах негативних іонів водню.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження були проведені в 1989 – 2000 рр. у відділі газової електроніки Інституту фізики НАН України у відповідності до планів науково-дослідницьких робіт, які було затверджено Постановами:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КІНЕТИЧНІ ПРОЦЕСИ В ДЖЕРЕЛІ НЕГАТИВНИХ ІОНІВ ВОДНЮ З ВІДБИТКОВИМ РОЗРЯДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок