Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ БУГАЙЦІВ НА М’ЯСО В УМОВАХ РАДІОНУКЛІДНОГО ЗАБРУДНЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ БУГАЙЦІВ НА М’ЯСО В УМОВАХ РАДІОНУКЛІДНОГО ЗАБРУДНЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ БУГАЙЦІВ НА М’ЯСО В УМОВАХ РАДІОНУКЛІДНОГО ЗАБРУДНЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
КОРХ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 636.2.084.1.033:539.1
ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ БУГАЙЦІВ НА М’ЯСО В УМОВАХ РАДІОНУКЛІДНОГО ЗАБРУДНЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ
06.02.04 - технологія виробництва продуктів тваринництва
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Чигринов Євген Іванович,
Інститут тваринництва УААН,
завідувач лабораторії виробництва яловичини
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Котенджі Генадій Павлович,
Сумський національний аграрний університет, завідувач кафедри технології
виробництва продуктів тваринництва;
член-кореспондент УААН,
доктор сільськогосподарських наук, професор
Славов Володимир Петрович,
Інститут м'ясного скотарства УААН,
завідувач відділом технології м'ясного скотарства
Провідна установа: Луганський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра біології тварин
Захист відбудеться "29" травня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01. Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: Інститут тваринництва УААН, 62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 11).
Автореферат розісланий "26" квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Помітун І.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. М'ясо в харчуванні людини є основним джерелом біологічно повноцінного білка. Забезпечення білком завжди було актуальною проблемою агропромислового комплексу, яка загострилась в теперішній час. Рівень загального харчування на душу населення в Україні в 2000 році в порівнянні з 1990 роком знизився на 27,8%, білкового - на 30%, в тому числі за рахунок білків тваринного походження на 50%. Тому збільшення виробництва і покращення якості м'ясної продукції, в тому числі яловичини, є важливим народногосподарським завданням. Успішне вирішення цього завдання при виробництві яловичини можливе при впровадженні науково-обгрунтованої системи вирощування молодняку, основними елементами якої є повноцінна годівля і раціональні системи утримання.
Особливо це важливо в умовах радіоактивного забруднення територій, яке відбулося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, коли удосконалення технології годівлі і вирощування тварин є складним технологічним процесом, який зумовлює необхідність пошуку ефективних технологічних прийомів, що забезпечуватимуть високу продуктивність тварин і отримання екологічно безпечної для людини продукції.
Враховуючи це, провідними вченими [Б.С. Пристер, 1991; Н.П. Асташева, 1992; Л.М. Романов, 1992; О.С. Соболєв, 1992; М.М. Лазарєв, 1992; В.П. Славов В.П., 1996, 1997 та ін.] розроблено низку прийомів, спрямованих на зниження рівня надходження радіонуклідів в організм тварин, ступінь їх засвоєння і виведення з організму. Але розробка нових і удосконалення існуючих прийомів є актуальною проблемою, яка буде існувати ще тривалий час.
Слід відзначити, що технологічні підходи до вирощування бугайців на м'ясо в умовах радіонуклідного забруднення території сформульовані лише на концептуальному рівні, не мають належного системного і технологічного характеру, а забезпечення збалансованої годівлі тварин потребує подальшого удосконалення з урахуванням зональних особливостей складу кормів, їх радіонуклідної забрудненості та якості отриманої продукції.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана в лабораторії виробництва яловичини Інституту тваринництва УААН і є складовою частиною науково-технічної програми УААН "Технології в молочному та м’ясному скотарстві", підпрограми "Технології виробництва яловичини" за темою: "Розробити по зонах України енерго- та ресурсозберігаючі, конкурентоспроможні технології виробництва яловичини в м’ясному скотарстві, які забезпечують середньодобовий приріст молодняку - 1000-1200 г у підприємствах різних форм господарювання", номер держреєстрації 0196 U 011387.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ БУГАЙЦІВ НА М’ЯСО В УМОВАХ РАДІОНУКЛІДНОГО ЗАБРУДНЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок